Jak vybrat optimální elektrický ohradník.

kůň

kůňVšichni, kteří chovají skot, koně nebo ovce, ať už se jedná o pár zvířat, chovaných pro potěšení nebo o profesionální chov, potřebují elektrické ohradníky, které vymezí prostor pro výběh nebo pastvu a zabrání útěku zvířat. Elektrické ohradníky nejsou v chovu zvířat žádnou novinkou. Nejčastěji se používá používají elektrické ohradníky ve formě plastového lanka nebo pásky s kovovými vlákny vedený v izolátorech, nejčastěji upevněný na dřevěných kůlech. Stále je ještě často k vidění pouhý drátek pod proudem.

Výška ohradníku je odvozena od velikosti chovaných zvířat. K napájení se používá zdroj připojený do sítě 230 V nebo 12ti voltové baterie. Spotřeba elektrického proudu u ohradníků napájených z elektrické sítě je malá, pouze několik Watů. Zařízení je velmi účinné a jeho provoz je ekonomický. Je možné přivést napětí od zdroje k ohradě i na vzdálenosti několik stovek metrů. Ohradníky napájené bateriemi se používají spíše pro malé výběhy a dočasné pastviny.

Vodič je pod vysokým napětím,  3.000–10.000 V. Při kontaktu zvířete s vodičem dochází k probití kůže zvířete, aniž by došlo k jakémukoliv zranění. Bezpečnost používání zařízení je dána i šířením v impulzech s krátkými pauzami.

ohradníkJedním ohradníkem je možné ohradit i několik desítek ha pozemku. Na delší vzdálenosti dochází k slábnutí elektrického signálu a je proto potřeba zvolit silnější elektrický ohradník. Naopak pro koně a další citlivá zvířata, se používá slabších elektrických impulsů. Vždy je dobré využít služeb profesionálního prodejce, který vám případně pomůže s výběrem optimálního produktu, případně s instalací elektrického ohradníku.

Elektrický ohradník se skládá z nejenom ze zdroje elektrických impulzů, již zmiňovaného vodiče a upevňovacích sloupků, ale i uzemnění, izolátorů, napínáků a samozřejmě přívodu k ohradě. K propojení vodičů slouží spojky. Na žádném ohradníku by neměly chybět výstražné cedulky, upozorňující na zařízení pod napětím.

Firma Kamír a CO  se může pochlubit dlouhou tradicí v oboru. Nabízí  kompletní sortiment elektrických ohradníků a příslušenství  pro elektrické ohradníky nejenom pro farmáře. AKO poskytuje na své kvalitní výrobky 3letou záruku.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*