Jak ušetřit za energie a nenaletět.

cena plynu

cena plynuCeny energií se za posledních několik let poměrně výrazně zvedly. Pokud rostou ceny za elektrickou energii a plyn, ovlivní to samozřejmě i konečnou cenu dalšího zboží, protože vzrostou náklady na jeho výrobu.  Cena plynu a cena elektřiny ovlivní rodinný rozpočet především v domácnostech, které elektrickou energii či plyn používají k vytápění nemovitosti. Další zatížení rodinného rozpočtu v roce 2012 navíc přinesla změna  daně z přidané hodnoty (DPH). Lidé si pomalu, ale jistě začínají zvykat porovnávat nejenom ceny potravin a dalších zboží v jednotlivých obchodech, ale i ceny energií a služeb, pojištění a podobně. Tímto způsobem lze totiž ušetřit nemalé částky.

Výdaje za energie můžeme omezit tím, že budeme jednoduše energiemi šetřit, používat úsporné žárovky, domácí spotřebiče energetické náročnosti A++, při vaření používat poklice atd. Další možností jak ušetřit je porovnání cen elektřiny a plynu a volba nejlevnějšího dodavatele elektrické energie, případně plynu. Cena elektřiny či plynu se totiž skládá z několika částí a rozdíl v cenách mezi produkty nabízenými různými dodavateli je dán především cenou za transport. Další část za konečnou cenu plynu či elektrické energie tvoří regulovaná položka. Díky volbě dodavatele, optimálního tarifu a nabízeným bonusům můžete ušetřit stovky i tisíce korun ročně.

Jak ale vybrat pro konkrétní případ tu nejlepší nabídku a nenaletět podvodným praktikám? Nejsnazší způsob a nejrychlejší je porovnání nabídek jednotlivých dodavatelů s pomocí kalkulačky pro výpočet cen energií. Prohlédnutím jednotlivých nabídek se informujete o svých možnostech, bez jakýchkoliv závazků změnit dodavatele plynu či elektrické energie. Více informací najdete na usetreno.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*