I kvalitní dřevěná eurookna lze pořídit za přijatelnou cenu.

eurookna

eurooknaNa bydlení jsou kladeny čím dál tím vyšší nároky. Do novostaveb i rekonstruovaných objektů většinou volíme eurookna, v drtivé většině případů plastová nebo dřevěná. Jedná se o okna splňující určité parametry a požadavky.  Levnější je výroba oken z dřevěných, vícevrstvých a lepených profilů, které nejsou náchylné ke kroucení dřeva a umožňují použit kvalitní kování. Při výrobě oken je často používané  dřevo smrkové, borovicové, meranti nebo dubové. I kvalitní dřevěná okna mají vysokou životnost a snadnou údržbu. Navíc vybadají na objektu vizuálně lépe, než plast. Omezením dřevěných oken bývá vysoká vzdušná vlhkost.

I eurookna mohou mít různou povrchovou úpravu.  Standardem je ošetření impregnací proti plísním, dřevokazným houbám a hmyzu. Konečná úprava se provádí lazurou nebo krycí barvou. Není ani nutné se omezit na odstíny hnědé a bílé barvy.

Kvalitní  eurookna za přijatelné ceny jsou vyrobená z lepených hranolů,  které zajišťují tvarovou stálost a stabilitu. Vrchní lamela je vyrobena z radiálního řeziva, bez drobných vad a suků. Esteticky dokonalejší jsou okna bez napojení v pohledové lamele. Okna u kterých je vrchní lamela zoubkovitě spojená, jsou levnější.

Důležitým prvkem každého domu jsou vchodové dveře. Nejčastěji bývají dřevěné, případně i dřevohliníkové. Hliníkové opláštění slouží jako ochrana proti vlivům počasí a zvyšuje odolnost a životnost dveří.

Vstupní dřevěné dveře Slavona mají rámovou nebo sendvičovou konstrukci křídla. Do pasivních domů se hodí vchodové dveře v profilu SOLID COMFORT SC92 v rámovém či sendvičovém provedení, s výbornými izolačními vlastnostmi. Tepelné ztráty jsou opravdu minimální, jak při použití dveří s výplní z tvrdé polyuretanové pěny, tak v případě izolačního trojskla. Vchodové dveře Slavona splňují vysoká kritéria pro kvalitu, stabilitu a bezpečnost. Standardem jsou bezpečnostní vícebodové zámky. Díky masivním závěsům zafrézováným v rámu i křídle dveří nedochází k svěšování křídla, a dveře optimálně fungují a lze je snadno seřídit. Další tepelnou úsporu představují dělené prahy, které přerušují tepelný most a těsní ve dvou úrovních. Dveře lze opatřit bezpečnostním kováním a bezpečnostní vložkou.

Přehled všech typů dveří a oken najdete na www.slavona.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*