Čím a jak vázat zboží

vázací pásky

Pokud chcete opravdu kvalitně zabalit zajistit balíky, pytle a další zboží, budete potřebovat kvalitní vázací pásky. Sortiment je opravdu bohatý a zahrnuje PP pásky, PET pásky, PES pásky a ocelové vázací pásky. Připlatit si za kvalitu a používat pouze nekovové pásky splňující normu ČSN 13394 a ocelové pásky splňující normu ČSN 13246 se v každém případě vyplatí. Minimalizuje se tím riziko nehody a z toho plynoucí právní důsledky. Kvalitní vázací pásky mají pevnost alespoň 700 N/mm2, tažnost 6% A5, přímost maximálně 10 mm na 2 m pásky, opracované hrany a řádně ošetřený povrch. Koupi kvalitní pásky garantuje certifikát udávající pevnost, tažnost a datum výroby.

vázací páskyObliba PET vázacích pásků stále roste. Může za to především nízká pořizovací cena a vysoká pevnost na hraně, která umožňuje jejich použití i v automatických vázacích strojích. Na rozdíl od některých méně kvalitních ocelových pásků s nedostatečně upravenými hranami a povrchem, se o PET pásky nikdo nepořeže. S PET páskami se jednoduše manipuluje. Jejich další výhodou oproti ocelovým páskám je, že nereziví. Kvalitu za rozumnou cenu a  šetrnost k páskovacímu zařízení představují například vázací pásky německého výrobce P.W. LENZEN. U ocelových pásků můžete zvolit pásky z uhlíkové oceli válcované za studena nebo pásky z legované manganové zušlechtěné oceli, které vynikají vyšší pevností i tažností.

Rychlý a poměrně jednoduchý způsob vázání umožňují vázací strojky na vázání pomocí PP pásky, PET pásky, či pomocí ocelové pásky se sponou nebo bez spony. Při výběru strojku na vázání je nutné brát v úvahu nejen druh pásky, ale i její šířku, druh spoje pásky (pomocí spony nebo svarem) a tvar baleného zboží. Pro sériové balení zboží se hodí nejlépe poloautomatické nebo automatické vázací stroje.

Veškerý sortiment vázacích pásek, strojky na vázání i poloautomatické nebo automatické vázací stroje včetně doplňků pro vázání najdete v obchodě Strappin. Pokud potřebujete s výběrem vázácí techniky poradit, zeptejte se odborníků ze společnosti Strappin.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*