Vodní plocha zkrášlí vaší zahradu.

koupací jezírko

koupací jezírkoMnoho lidí volí na své zahradě vodní plochu. Nemusí se jednat vždy o klasický bazén. Pokud bazén do stylu vaší zahrady nezapadá, není nutné na koupání v zahradě úplně zapomenout. Optimálním řešením, které nenaruší design krásné zahrady, je koupací jezírko. Jedná se o přirozeně vypadající dostatečně velkou vodní plochu, která při dodržení několika pravidel splňuje funkci okrasnou i koupací.

Koupací část jezírka volíme v nejhlubší části nádrže. Na opačné straně by se jezírko mělo pozvolně svažovat a být osázeno vhodným rostlinstvem, které pomáhá přirozeně čistit vodu od nečistot. Živiny, především dusík, které využijí vyšší rostliny pak nebudou k dispozici pro růst řas a sinic a voda v zahradním jezírku si bude udržovat vysokou samočisticí schopnost. K osázení břehových zón se používá například krásně žlutě kvetoucí kosatec Iris pseudacorus, Orobinec a další druhy rákosu, bambus Skřípinec jezerní a další druhy bahenních a vlhkomilných rostlin břehové zóny. Pozor na přílišné zastínění vodní hladiny a opad listí do vody, které zvyšuje množství přístupných živin ve vodě.

I menší vodní plocha na zahradě příznivě ovlivní mikroklima a celkovou atmosféru zahrady. V takovém uklidňujícím prostředí je radost odpočívat.

Pokud nemáte dostatečné prostory nebo se z nějakého jiného důvodu rozhodnete pro zahradní jezírka menších rozměrů, můžete zvolit jednoduchou variantu plastových bazénků nebo vytvořit s pomocí kvalitní fólie jezírko podle vlastních představ.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*