Jak snížit výdaje za energie.

dodavatelé plynu

dodavatelé plynuJe ekonomicky výhodné změnit dodavatele plynu či elektrické energie? Často ano, ale neměli byste se spokojit s tvrzením, že daný dodavatel nabízí energie za nižší cenu. Vždy si nabídky pečlivě porovnejte. Pokud po vás někdo bude chtít jakýkoliv poplatek spojený se změnou dodavatele plynu či elektrické energie, zbystřete. Na takovou změnu máte jako zákazníci právo, a je bezplatná. Pokud chcete nalézt nejlepší nabídku, a mít jistotu, že nenaletíte podvodníkům, použijte nejdřív online srovnání na stránkách www.usetreno.cz, a ověřte si nabídku i potenciálně nového dodavatele energií.

Proč a kdy tedy dovatele změnit

Při odběru plynu za nejnižší možnou cenu můžete opravdu ušetřit nemalé částky. Trocha času spojená s hledáním nejvýhodnější nabídky, za ušetřené peníze určitě stojí. Změnit dodavatele energií můžete teoreticky jednou za půl roku. Většina společností následně vyřeší přechod od jiného dodavatele za vás. I menší dodavatelé skutečně mohou nabídnout výhodnější podmínky a kvalitnější služby.

Energetičtí giganti

Dodavatelů působí na našem území více než dvě desítky. Jednou z větších firem je holdingová společnost E.ON, enegretický gigant působící od roku 2000 v mnoha zemích Evropy. V České republice podniká v oboru distribuce a prodeje elektrické energie a plynu dceřiná společnost E.ON Energie a.s. Eon plyn je volbou mnoha malých i středních odběratelů.

Dalším energetickým gigantem s miliony zákazníků po celém světě, je německá energetická společnost RWE. V České republice má společně se společností ČEZ dominantní postavení na trhu s energiemi. Sekce RWE Transgas, a.s. dováží zemní plyn a obchoduje s ním.  NET4GAS, s.ro. je provozovatelem plynovodů a RWE Gas Storage, s.r.o. zase zásobníků zemního plynu. RWE Energie, a.s. je distributorem zemního plynu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*