Jak se zbavit plísní na stěně?

Malování nepatří zrovna mezi nejoblíbenější lidské činnosti, a to ani když se používají relativně moderní pomůcky typu váleček, se kterými jde práce přeci jen o něco lépe od ruky.

Malování můžete odkládat klidně o roky, nicméně pokud identifikujte na stěně plísně, budete se do toho muset pustit co nejdříve.

Proč jsou plísně škodlivé?

Plísně jsou v podstatě houby, nicméně nebezpečné houby. Jejich pravidelným vdechováním si lze způsobit různé nepříjemné zdravotní stavy. Ty často mohou připomínat klasická respirační onemocnění, které se však časem obvykle zhoršuje. Když se tedy plísní nezbavíte, zaděláváte si na velké problémy.

Je potřeba je zcela odstranit

Odstranění plísní ze zdí není nic na jedno odpoledne. Jedná se totiž o velice odolný a snadno se množící organismus. Rozhodně nebude stačit postiženou malbu dostat ze stěny škrabkou. Budete muset sundat nátěr v celé místnosti. Ani takovéto řešení samozřejmě není definitivní.

Speciální nátěry

Po zeškrábání stěn se doporučuje provést jeden, či spíše dva sanační nátěry speciálním přípravkem proti plísním. Pokaždé je potřeba počkat alespoň 24 hodin, aby se nátěr dokonale vpil do stěny.

Malování

Jakmile bude zeď ošetřena dle doporučení uvedeného výše, můžete se dát do samotného malování. Standardní barvu v tomto případě ovšem raději nepoužívejte. Chcete-li být maximálně úspěšní, budete si muset připlatit za speciální barvu proti plísni. I v tomto případě je vhodné udělat dva nátěry, i když tentokrát není nutné čekat na zaschnutí celý den. V létě stačí jen pár hodin.

Velmi se v takovýchto případech osvědčila termoizolační barva, která brání tvorbě teplotních mostů na zdech, což je jedna z nejlepších prevencí proti usazování plísní. Tuto barvu je dobré aplikovat na protiplísňový nátěr. Takto byste se měli zbavit nevítaných návštěvníků v podobě plísní jednou pro vždy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*