Pouze dobrá semena přinesou pořádnou úrodu

Už se opět vyplatí pěstovat si vlastní zeleninu. Ani v sezóně nemusí být levnou. Navíc si ji vypěstujeme zdravou a v bio kvalitě? Kde koupit kvalitní semena?

Pořád není pozdě na objednání semen. Mnoho druhů zeleniny je ideální začít pěstovat právě nyní. Vybírejte správně. Třeba takové ředkvičky. Ty v obchodě jsou bez chuti a lepší si je vypěstovat vlastní. Na některé odrůdy však bude brzy teplo. Vybírejte takové, které je možné pěstovat v průběhu celé sezóny, a nejen brzy na jaře a na podzim. Podobně je to i s různými saláty. Těm však pomůže i přistínění bílou netkanou textilií, díky čemuž nevyskočí do květu. Vyberte si kvalitní semena. Je nejvyšší čas postarat se o letošní úrodu.

Vybírejte si semena pro zdravou sadbu

Bojujete každoročně s nemocemi zeleniny? Tento boj podstoupí i ti, kdo si doma chtějí vypěstovat vlastní rajčata. Plíseň rajčatová je prevít a umí nám nádherně nasazená rajčátka zlikvidovat ještě před sklizní. Dá se proti tomu bojovat i jinak než jen chemickým postřikem? Určitě ano. Důležité je vybrat si semena rajčat odolných proti plísni. Dobré je též rostlinky zalévat zásadně na půdu a odstraňovat spodní listy i ty, na kterých se projeví příznaky plísně.

Pojďte vysévat!

Nakupte si semena zeleniny a pusťte se do sázení. Nejpraktičtější je objednat je v e-shopu. Než přijdou, nachystejte si záhony, a pak už jen vysévejte. Vyzkoušejte letos třeba asijskou zeleninu. Nezapomeňte na fazole. Ty keříčkové na lusky vypěstujete snadno a rychle i bez opory. Některá zelenina se vysévá dokonce až v létě. I tu si kupte již nyní. Takovou je například černý kořen. A nezapomeňte ani na koření a bylinky. Ty vypěstované doma chutnají prostě lépe. Ať již jde o čerstvou bazalku, majoránku, či třeba saturejku. Stále je též čas na výsadbu okurek, cuket a tykví. Kvalitní semena nabízí e-shop Dobrasemena.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*