Inspirace pro nadcházející jaro

zahrada

Také už se nemůžete dočkat jara a doufáte, že zima již řekla své poslední slovo? Jaro a léto jsou příjemné, zvlášť v případě, že můžete trávit hodně času na zahradě. Každý si ideální zahradu představuje jinak, pro většinu lidí je ale zahrada oázou klidu.

zahradaJarní zahradě obzvlášť sluší narcisy, tulipány, hyacinty, šafrány a další jarní cibuloviny. Pokud se z pestrých květů chcete těšit již na sklonku zimy, můžete si je snadno rychlit i doma. Pro předčasné probuzení rostlinky je potřeba ji na podzim či začátku zimy zasadit do květináče a nechat v domě. Vyšší teplota rostlinku spolehlivě probudí a ta nakvete. Ideální je umístit rostlinu na místo, kde je dostatek světla, ale ne příliš vysoká teplota. Rychlené cibuloviny mohou zdobit i truhlíky na terase a jsou krásnou součástí velikonoční výzdoby.

Pokud je alespoň malé část zahrady užitková, můžeme právě teď začít s předpěstováním sazeniček první jarní zeleniny, třeba ředkviček odrůd Slavia, Prima, Primavera nebo dvoubarevných ředkviček Duo. Následuje výsev v pařeništi nebo ve skleníku. Ještě před tím, než začnete skleník na jaře znovu používat, proveďte jeho kontrolu-s tím vám může pomoci i šikovnější kutil. I když letošní zima je opravdu mírná, skleník mohl být poškozen. S prasklým sklem či oprýskaným nátěr si každý kutil hravě poradí. Pokud jsou všechny skleněné tabule v pořádku, postačí umýt je, aby dovnitř pronikalo dost světla. Zeminu ve skleníku je dobré mírně přihnojit, v případě potřeby alespoň její část vyměnit. Tím ale jarní příprava zahrady zdaleka nekončí. Je nutné postarat se také o trávník a ořezat stromy, abychom si zajistili dobrou úrodu na podzim.

Pokud chcete na zahradě, pod pergolou či na terase vytvořit oázu klidu, můžete se inspirovat místy, kde jste strávili příjemnou letní dovolenou, třeba Řeckem, Španělskem, Itálií nebo Portugalskem. Nebojte se barev a zapojte svou fantazii. Tu pravou atmosféru vytvoří zajímavý a pohodlný zahradní nábytek a samozřejmě nezbytné doplňky, kamenné nádoby, květníky, rohože a polštářky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*