Ne každý chce na zahradě pěstovat mrkve a rajská jablka. Okrasná zahrada je krásná. Každý má jiný vkus, jistá pravidla je však nutné dodržovat. Rostliny musí mít optimální podmínky, aby dobře prospívali a méně trpěly na napadení škůdci. Je také nutné počítat dopředu s tím, jak stromy a keře vyrostou a jak bude zahrada vypadat za pět, deset let. Pokud dobře vyberete, mohou mezi dominantními jehličnany, které v zahradě vytvoří různá zákoutí, mohou v od léta do podzimu zářit letničky, které zahradu rozveselí.
Hlavní výhodou jehličnanů, ať už těch klasických nebo zakrslých cypřišů, borovic klečí či tújí a bonsají vypěstovaných z domácích druhů jehličnanů, je skutečnost, že vydrží přes zimu. Je samozřejmě dobré, řádně okrasné jehličnany na zimu připravit, protože ne každá zima je tak mírná, jako ta letošní. Zvláštní zacházení samozřejmě vyznačují okrasné dřeviny zasazené do nádob, které by mohli během zimy promrznout.
Pokud chcete zahradu ozvláštnit stromkem či keřem, který není v Česku doma, inspirujte se a vybírejte z bohatého sortimentu zahradnictví Kastner v Třebízi u Slaného, kde se specializují především na bonsaje, licenčně chráněné japonské dřevité pivoňky a kdoulovce a japonské rostliny obecně. Mohou se pochlubit tvarovanými stromy a bonsaji dováženými přímo z Japonska. A aby byl dojem z rostliny dokonalý, můžete zvolit i některou z japonských misek. V sortimentu nechybí ani potřebné nářadí, substráty a hnojiva.Vyberete si zde i listnaté okrasné stromy, magnolie, azalky či rododendrony.
Jako malou ochutnávku ze sortimentu jehličnanů zmiňujeme například velmi pomalu rostoucí nedávno vyšlechtěnou kompaktní jedli korejskou, kultivar Alpin star nebo modřín japonský v kultivaru Blue dwarf nebo světle zeleno modrý miniaturní Bambino, který není v českých zahradách zrovna běžný.
Buďte první kdo přidá komentář