Rozšíří se v Česku platební automaty?

jak platíte?

jak platíte?Jak platíte za své zboží? Hotově? Platební kartou? A už jste zkusili zaplatit za službu či zboží prostřednictvím platebního automatu? Ne, nemluvíme zde o placení pojištění, služeb mobilních operátorů prostřednictvím bankomatů. Platební automat je taková „neživá“ prodavačka na pokladně.

Stále více lidí nakupuje v internetových obchodech, a tak si, pokud zvolí zaplacení zboží převodem z účtu a ne nákup zboží na dobírku, musí většinou několik dní počkat. V některých zemích je běžné platit prostřednictvím platebních automatů, a to i za zboží objednané online.

V Čechách zatím najdeme platebních automatů jen hrstku. Platit jimi můžeme například poplatky v některých nemocnicích. Pro nemocnici je ekonomicky výhodnější instalovat na vhodné místo platební automat, než platit osobu, která bude poplatky za návštěvu lékaře či pobyt na nemocničním lůžku vybírat. Lidé tak mohou tyto poplatky snadno zaplatit v podstatě kdykoliv. Platba na platebním automatu je totiž rychlejší, než pokud budete platit hotově či platební kartou na pokladně či přepážce. A platit jimi je opravdu jednoduché. Vyplatí se tedy všude tam, kde je potřeba „odbavit“ co největší množství platících zákazníků za krátkou dobu. Další výhodou, kterou skýtají platební automaty, je možnost non stop provozu a vzdáleného monitorování. Dalšími funkcemi může být akceptace zákaznických karet či čtení čárových kódů.

Pomocí dotykové obrazovky stačí zadat číslo objednávky. Poté se na displeji zobrazí jméno zákazníka a částka, která se má uhradit. Platební automaty umožňují přijímat i vracet peníze v hotovosti, u některých je možné provést i platbu kartou. Po dokončení transakce obdrží zákazník tištěný doklad o zaplacení. V případě nákupu zboží pak stačí vyzvednout zaplacené zboží ve skladu. Pro maximální efektivitu je ideální kombinovat platební automat a  samoobslužný výdej zboží.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*