I obyčejná chřipka může vaše tělo poměrně dost ohrozit

V zimních měsících se chtě, nechtě určitě setkáte s nějakým tím onemocněním. Je to období, kdy ať jdete kamkoli, určitě tam potkáte někoho, kdo bude alespoň trochu nachlazený. Je ale potřeba opravdu rozlišovat, zda jde jen o lehké nachlazení, nebo jestli se již jedná o něco závažnějšího, například o chřipku. Je pravdou, že chřipku stále spousta lidí podceňuje a neustále ji přechází, ale to opravdu není dobrý nápad. I chřipka totiž může být velice závažným onemocněním, které vám poté sečte i s úroky to, že jste při onemocnění nevěnovali dostatek času odpočinku. Pokud se ale chcete tomuto onemocnění vyhnout, máme pro vás tipy na pár bylinek, díky kterým se dá této nemoci téměř zcela předejít.

Chřipku rozhodně nepodceňujte

Určitě ze svého okolí znáte někoho, kdo v poslední době řekl, že má zase chřipku. Ne vždy je to ale tak úplně pravda. Chřipkou totiž většina lidí označuje i běžné nachlazení, které většinou nemá tak hrozný průběh. Věřte, že teprve až se s pravou chřipkou setkáte, nikdy už tak nenazvete obyčejné nachlazení. Při chřipce vás potrápí pravděpodobně vysoké horečky, bolest svalů a kloubů, extrémní bolesti hlavy, podobné migrénám a případně i zažívací potíže. Velkou nevýhodou chřipky je také její velká infekčnost, bude třeba se vyhnout kontaktu s ostatními lidmi. Po prodělání chřipky jste pak navíc mnohem více náchylní na jiné bakteriální infekce, pokud jste astmatici, může se vám váš stav poněkud zhoršit. Pokud budete navíc chřipku pravidelně přecházet a jen utlumovat pomocí léků, koledujete si na vyšší riziko infarktu či mrtvíce. Pokud vás tedy chřipka přeci jen doběhne, určitě musíte zalézt do postele a vše vyležet. Preventivně ale můžete začít užívat některé bylinky, které jsou v prevenci nejen proti chřipce opravdu dobré.

Šalvěj lékařská

Tato bylinka se řadí mezi jedny z těch, které vám pomohou při preventivním opatření proti tomuto onemocnění, ale také i v případě již propuklé nemoci. Při chřipce si dopřávejte dostatek odpočinku a k němu popíjejte šalvějový čaj s medem. Kromě toho má šalvěj schopnost zvyšovat náladu, což jistě také oceníte.

Heřmánek, který nikdy nezklame

Kdo by neznal heřmánek. Jednu z nejznámějších bylinek, kterou si jistě pamatujete i ze svého dětství. Hezky voní a dobře chutná, což oceníte především v případě, že ho budete připravovat pro vaše děti. Posiluje dýchací cesty a celkovou imunitu člověka. Pomáhá také při rýmě i kašli. Heřmánek se řadí k bylinkám, které se mohou pyšnit opravdu silnými protizánětlivými účinky. Výjimečně dokáže i celé tělo zklidnit, tudíž se jeho popíjení také hodí před ulehnutím do postele.

Zázrak jménem echinacea

Echinacea, neboli třapatka nachová je naprostým zázrakem pro posílení lidské imunity. Má velice silné protizánětlivé účinky a naprosto nejlepší volbou pro posílení imunity je tinktura, která se vytváří z jejích kořenů. Výroba této tinktury není nic složitého a naprosto bez problémů to zvládnete i vy doma. Pokud se vám ale nechce přímo do výroby této tinktury, můžete si z ní udělat i tzv. výluh. Ten totiž připravíte ještě jednodušeji. Pouze jednu čajovou lžičku kořene zalijte 250 ml studené vody. Přibližně pět minut povařte a pak nechte ještě 15 minut louhovat. Po této době už jen přeceďte a máte hotový zázrak pro vaši imunitu, za který vám vaše tělo rozhodně poděkuje.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*