Proč je důležité doplňovat vitamín D

Mezi důležité vitamíny, které nesmí chybět ve vyvážené stravě, patří vitamín D. Jeho velká část je sice tělem získávána přeměnou slunečního záření, které dopadá na pokožku, ale v některých případech může být obsah tohoto vitamínu v těle nedostatečný. Typicky jde o zimní měsíce, kdy je slunce nedostatek. A jaké jsou důvody pro doplňování vitamínu D? V organismu má mnoho klíčových funkcí, o kterých se více dočtete v následujícím článku.

Pro správný vývoj kostí

Přítomnost vitamínu D je důležitá pro správný vývoj a pevnost kostí. V praxi to znamená, že bez dostatečného množství vitamínu D se nemůže správně ukládat vápník. Dostatečný příjem je tak důležitý nejenom pro malé děti, ale i pro starší lidi, kteří by měli zvlášť dbát o svou pohybovou soustavu. Tento proces je důležitý i pro správné ukládání minerálů do zubů, takže nedostatek vitamínu D může v určitých případech souviset také s kazivostí zubů.

Funkce svalů a imunitního systému

Kromě toho má vitamín D značný podíl na normální funkci svalů. Podporuje jejich regeneraci a je důležitý pro správný proces dělení buněk při opravných a růstových procesech. Dostatečné množství této látky v organismu má také značný vliv na správné a efektivní fungování imunitního systému. Ne nadarmo se tedy říká, že kde nechodí slunce, tam chodí doktor. V dnešní době navíc víme, že vitamín D je možné doplnit i ve formě kvalitních přípravků.

Vitamín D ve formě kvalitních doplňků stravy

Přirozeně se vitamín D3 vyskytuje například v rybách. Jenže v našich podmínkách jde o potravinu, která není v jídelníčku zastoupena zase až v tak velkém množství. Z toho je jasné, že pro doplnění potřebné dávky do organismu je vhodné přidat vit D3 ve formě kvalitního doplňku stravy. Při volbě vhodného přípravku sledujte složení a dodržujte uvedené dávkování.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*