I v kuchyni oceníte kvalitní pomocníky.

nádobí

nádobíČeši jsou vyhlášení kuchaři. Většina žen i mužů umí vařit i péct. A nejenom z povinnosti. Kuchařské televizní pořady jsou velmi oblíbené. Mnoho lidí má své „rodinné“ recepty, na které nedá dopustit. Kuchyně i stravovací návyky prošly během posledních let velkou změnou. Otevřely se nám obzory a mnoho Čechů začalo zkoušet recepty z cizích kuchyní včetně těch exotických. Sbírání receptů je více populární než sbírání známek.

Ať už jste zastáncem zdravé stravy, francouzské, mexické nebo klasické české kuchyně, určitě se neobejdete bez kvalitního nádobí a kuchyňského náčiní. Kuchyňské potřeby z kvalitních materiálů vám ušetří v kuchyni spoustu práce a je radost s nimi pracovat.

Pokud vyzkoušíte kvalitní hrnce s nepřilnavou úpravou, ke starému nádobí už se nevrátíte. Na kvalitní pánvičky se pokrm nepřichytí. Na některé typy pánví lze použít i kovové obracečky a jiné kovové pomůcky. Pokud rádi připravujete omáčky, oceníte vaření v tlakovém hrnci. Tlakové hrnce zkrátí dobu vaření na minimum. Hovězí maso bude za chvíli měkké. Brambory jsou hotové za méně než pět minut. Tlakový hrnec tak šetří nejenom váš čas ale i energii. Nemusíte se mít strach z vaření pod tlakem. Nové modely tlakových hrnců, například od společnosti Tescoma, splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní standardy.

I pokud jste si oblíbili recepty využívající na odměřování surovin hrnek nebo jinou nádobu, čas od času budete potřebovat kuchyňské váhy. Digitální kuchyňské váhy jsou velmi snadné na obsluhu i údržbu. Některé modely mají funkci dovažování, takže můžete pohodlně přidávat jednotlivé suroviny do stejné nádoby.

Pokud chcete vařením strávit minimum času, volte recepty při kterých se všechny potraviny pouze dají do zapékací mísy a pak šup do trouby a je hotovo. S použitím zapékacích mís, ať už keramických nebo skleněných, budete mít minimum špinavého nádobí. Pokrmů, které lze připravit zapečením je celá řada, od klasických francouzských brambor přes zapečené ryby s bylinkami nebo sýrem po zapečené těstoviny s masem, houbami nebo zeleninou. Fantazii se meze nekladou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*