Snadné tábory jako první zkušenost s pobytem v přírodě

tábory

táboryUž víte, jak budete letos trávit letní dovolenou? Problémem může být skutečnost, že rodiče mají jen 20 nebo 25 dní dovolené za rok a děti ve škole celé dva měsíce prázdnin. Pamatujete se, jak jste letní prázdniny trávili vy, když jste byli malí? U babiček, na táboře, na rodinné rekreaci nebo běháním venku s kamarády?

Dnešní děti jsou o poznání náročnější a rodiče se o ně mnohem více bojí. Přesto děti potřebují naučit se být trochu samostatné, trávit čas se svými vrstevníky, být aktivní a víc komunikovat. Pokud se vám nezamlouvá představa, že děti stráví léto hraním her na iPadu nebo počítači, vyberte jim letní tábory, které se jim budou opravdu líbit. Zapomeňte na klasiku v podobě nepohodlných stanů, do kterých zatékalo, budíčků o šesté a  nudných rozcviček.

Mluvíme tady o profesionálně vedených tematických táborech pro děti určité věkové skupiny. I ti nejmenší v kolektivu kamarádů a při zábavě s ostatními rychle zapomenou na stesk po mamince a po možná rozpačitém prvním dni se jim po týdnu pobytu ani nebude chtít domů. To rodiče odloučení možná snáší hůř než děti. Ale alespoň jednou za rok si maminky na pár dní zaslouží oddych od rodičovských povinností.

Není tábor jako tábor

Nikdo neoponuje, že rodiče znají své děti nejlépe. Vyberte proto pro své děti tábor, který je zaujme. Vybírat můžete z tábora, jehož hlavním zaměřením jsou koně, tanec nebo pohádková výprava ke Šmoulům. Pokud se vašemu teenagerovi při slově letní tábor ježí vlasy na hlavě a oponuje tím, že mu není sedm, aby si hrál v lese na indiány, ukažte mu tábory zaměřené na adrenalinové sporty, paintball nebo airsoft.

Malé děti zase ocení výlet do světa fantazie, menší skupinky dětí, vstřícný přístup vedoucích. Jedná se o snadné tábory, pro děti, které s pobytem bez rodičů ještě nemají moc zkušeností. Je proto důležité, aby jejich první zážitek v podobě prázdninového dobrodružství byl hezký, bez problémů. Vyberte pro děti tábor s jejich oblíbenými hrdiny nebo třeba s výtvarným zaměřením. Všechny akce a hry jsou pořádané pod odborným vedením a s dozorem, v táboře nechybí ani lékař.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*