Čistá fasáda snadno a rychle

pískování

Jistě mi dáte za pravdu, že fasáda je společně se střechou to, co určuje celkový vzhled domu. Nová krásná fasáda, však nevydrží věčně. Je to dáno nejenom působením povětrnostních vlivů, fasády lákají také sprejery. A často se v takovém případě o umění opravdu hovořit nedá.

pískováníPokud je fasáda domu zašlá či počmáraná nebo jinak poničená, není hned nutné vybírat fasádu novou. V mnoha případech lze vzhled fasády vyčistit a oživit pomocí tryskání neboli pískování. Při tryskání se klasické fasády či kovové konstrukce, kámen, cihly, dřevo a různé jiné povrchy jemně obrušují proudem jemných částic. Toto abrazivum odstraňuje nečistoty, korozi a jiné nánosy z podkladu. Pískováním lze poměrně jednoduše odstranit i staré omítky a nátěry.

Specializovaná firma ARS používá k tryskání německé systémy TORBO, které umožňují mobilní tryskání bez nutnosti napojení na vodu či elektriku. Jejich velkou předností je omezení prašnosti až o 95% oproti klasickým systémům tryskání. Není tak nutné stavbu halit do pomocných konstrukcí omezujících prašnost. To představuje nespornou výhodu třeba při práci v hustě zastavěné oblasti nebo v interiérech. Očistit tryskáním lze tedy i podlahy a stropy nebo sklepy a schodiště.

Když už přijde na řadu nový kabát fasády, jsou na výběr akrylátové, silikátové, silikonové a vápenné nátěry. Pokud chcete, aby fasáda nemovitosti vydržela bez čmáranců a zbytků lepidel déle než pár dní, doporučujeme aplikací preventivních antigraffiti nátěrů, které fasádu ochrání nejen před obrázky a nápisy sprejerů, ale také před znečištění psí močí a zplodinami z automobilové dopravy. Pro každý povrch lze zvolit optimální antigraffiti nátěr. Na ten je pak poskytována záruka až 6 let. Většinou stačí antigraffiti nátěr aplikovat do výšky dva až tři metry nad zemí.

Dalšími užitečnými nátěry mohou být nátěry proti korozi, nátěry inhibující růst plísní, řas a mechů na vlhkém zdivu a hydrofobní izolační nátěry obecně. Tyto nátěry lze aplikovat nejenom na omítky, ale také na dřevo či kov. Ošetřený materiál je pak nenasákavý a omyvatelný a jeho povrch neeroduje.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*