Kvalitní ložnice, masiv či lamino?

ložnice

ložniceNejvětší investice do zařízení bytu nebo domu bývají spojeny s kuchyní a obývacím pokojem. Ložnice sice není na očích návštěvám, ale trávíme v ní mnoho času. Proto je důležité zamyslet se nad kvalitním a účelným zařízením ložnice. Pokud chcete zachovat jednotný styl vybavení, volte ložnice sestavy, které pouze doplníte vhodnými bytovými dekoracemi.

Je důležité dát pozor, aby se ložnice nezměnila v skladiště nepotřebných a sezónních věcí. V takové ložnici se těžko budeme cítit dobře. V ložnici si chceme především odpočinout a vyspat se pokud možno do růžova. Základním vybavením každé ložnice by měla být kvalitní postel. Pokud je to možné, dejte přednost kvalitním dřevěným postelím. Pokud masiv nezapadá do konceptu vašeho domova, vybírejte vždy kvalitní zdravotně nezávadné postele od ověřených výrobců, kteří za kvalitu ručí. Postel, ať už dřevěná nebo z lamina by měla umožňovat proudění vzduchu a odvětrávání matrace. Je mýtus, že nábytek z masivu se hodí pouze klasicky zařízení nebo rustikální interiéry. I postele z masivu nebo dřevěné dýhy mohou mít moderní originální design, například v trendové bílé barvě. I dobře zvolené úchytky promění běžnou skříň či skříňku v zajímavý kus nábytku.

Zvlášť pro děti je zdravé spaní na kvalitní posteli velmi důležité. Postel by měla být odolná a bezpečná. Lze zvolit i multifunkční dětské postele, které splňují vysoké standardy zdravého spaní a přitom poskytují dostatek úložných a odkládacích prostorů. Postele pro děti by měly mít oblé hrany, které sníží nebezpečí úrazu. V dětských pokojích hrají prim barvy. I postel může být barevná. Nábytek z masivu se tónuje přírodními vosky nebo ekologickými laky. V menších pokojích zase udělají službu patrové nebo zvýšené postele, které děti milují. Prostor pod zvýšeným lůžkem lze využít pro uskladnění hraček nebo jako domeček na hraní. Vyšší lůžka se hodí i jako spaní pro dospělé, zvláště pokud má místnost vysoké stropy.

Další vybavení ložnice tvoří jen pár kousků nábytku, většinou noční nebo odkládací stolek, případně nějaké úložné prostory. Ložnici lze doladit textiliemi a doplňky, které navodí pocit útulna a prostor působí zabydleněji. Inspiraci nabízí ložnice fotogalerie.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*