Dokonale zdokumentované zážitky z léta.

foťák Panasonic

Lidé se často a rádi vrací k starým fotografiím. Připomínají si tváře, které již z jejich života zmizeli, místa na které mají zajímavé vzpomínky. S rozvojem a dostupností digitálních fotoaparátů, přibylo rapidně lidí, kteří fotí i snímků, které na jednom místě udělají. Kapacita paměťových karet, je téměř neomezená a z deseti snímků je snadné vybrat ten nejlepší. Digitální fotoaparáty existují i v provedení vhodném pro děti či extrémní sportovce a reportéry.

foťák PanasonicProblémem v každém případě bývá, fotky protřídit, dopsat popisky a nechat vytisknout ty nejlepší snímky. Pro běžné focení stačí kvalitnější digitální kompakty, které skvěle zachytí vaše zážitky z dovolené u moře i na chatě, a zvládnou i režim macro. Sofistikované modely mají kvalitní optiku, několikanásobný optický zoom, funkci stabilizaci obrazu, vyhledávání obličejů, redukci červených očí a mnoho dalších. Digitální kompakty vyšší řady mají vyměnitelné objektivy. Většina lidí, ale stejně fotí pouze na automatický režim.

Pokud se focení věnujete více, pravděpodobně skončíte u digitální zrcadlovky. Tento typ fotoaparátu používají i reportéři a další profesionální fotografové. Většina nedostatků, které měly digitální zrcadlovky první generace, bylo již dávno odstraněno. Moderní typy digitálních zrcadlovek umožňují i natáčení ozvučeného videa v HD kvalitě. K tělu digitální zrcadlovky můžete dokupovat jednotlivé objektivy a filtry.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*