Chvála digitálům.

Canon

CanonVývoj v oblasti technologií jde neustále dopředu a člověk si na milé technické vychytávky snadno zvyká. Není to tak dávno, kdy třeba mobilní telefon nebo digitální foťák byly úplnou novinkou na trhu a pyšnilo se s nimi jen pár nadšenců.

Dnes je digitální fotoaparát volbou nejen profesionálů a fandů fotografování, ale nechybí téměř v žádné rodině. Samozřejmě, že pokud se vaše focení omezuje na fotky ratolestí a dovolené u moře, nevyužijete a nepotřebujete digitální zrcadlovku. I když najdou se i tací. Většinou na běžné rodinné momentky postačí kvalitnější kompakt. Pozor, při výběru dbejte na několik maličkostí. Například rozlišujte mezi digitálním a optickým zoomem. Pro dobrý fotoaparát je dobrá optika základ. Žádný, byť sofistikovaný software ji nenahradí.

U fotoaparátu vyšší třídy zase počítejte s jistým omezením v podobě váhy foťáku. Také budete pravděpodobně potřebovat více objektivů. Profesionálové doporučují vybírat tělo fotoaparátu a objektivy zvlášť. Proto, i pokud se focení věnujete jako koníčku, nemusíte předem házet všechny kompaktní foťáky do jednoho pytle. Pokročilé kompakty jako je například fotoaparát Canon PowerShot G12 se vyznačuje kvalitní optikou. Má 28 mm širokoúhlý objektiv a 5× optický zoom. Zkušenější fotografové ocení i plně manuální režim ovládání a nastavení fotoaparátu. Nechybí ani pohotový HS Systém nebo podpora formátu RAW. Můžete snímat videosekvence v HD kvalitě. Další užitečnou funkcí je hybridní stabilizace obrazu, která dopomůže k ostrým makro fotkám. Pokud raději než detaily fotíte osoby, můžete využít funkci detekce lidské tváře, na kterou foťák automaticky zaostří nebo například detekci mrknutí, popřípadě detekci pohybu. Pro snadné focení slouží vyklápění hledáčku.

Mnoho lidí téměř žádné fotky z digitálních fotoaparátů netiskne. Výkon bývá i pouhé přetřídění popřípadě upravení velkého počtu fotek. Velké paměťové karty nás totiž ve focení nijak neomezují. Mnoho lidí ale naopak používá různé prezentace fotek při posezení s rodinou nebo kamarády. K tomu slouží propojení fotoaparátu s počítačem nebo kompatibilní televizí. Mohou se tak těšit z fotek i videa v HD kvalitě rozlišení obrazu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*