I doma lze optimálně skladovat víno.

vinotéky

vinotékyVíno se těší v našich zeměpisných šířkách značné oblibě. V Čechách se vyrábějí vína světové kvality, především tedy vína bílá. Ne všichni mohou mít vinný sklípek, milovníci vína mají několik lahvinek oblíbeného nápoje uskladněných doma. Domácí vinotéky slouží k ideálnímu uskladnění vína při správné teplotě. Je škoda přijít o kvalitní archivní víno vinou špatného skladování.

Podle požadavků i prostoru, který je k dispozici můžete zvolit vinotéky různě velké,  volně stojící nebo vestavné. Díky domácí vinotéce nemusíte víno před plánovanou konzumací strčit na chvíli do lednice a jeho teplotu pouze odhadovat.  Domácí vinotéky jsou  vhodné pro dlouhé skladování či vychlazení vín před konzumací. Vychutnejte si svou oblíbenou odrůdu, víno z oblíbené země, místa, vinařství všemi smysly. Víno musí mít stálé vlastnosti,   lahodnou chuť a barvu. Tomu napomůže skladování při správné teplotě, která je pro červené víno 15 až 18°C, pro růžové a bílé víno se pohybuje mezi 7 a 12°C a pro šumivé víno od 5 do 7°C. Vinotéky jsou vybaveny většinou digitálním ukazatelem teploty. Vybrat si můžete barvu a design vinotéky, který se bude hodit do vašeho interiéru.

Stejně tak důležitá jako teplota, je i cirkulace vzduchu. Filtr s aktivním uhlíkem zajišťuje nejenom stálý přístup čerstvého vzduchu, ale i pohlcování nežádoucích pachů.

Jednotlivé modely vinoték se liší v účinnosti chlazení. Všechny modely, ale musejí nabídnout optimální uspořádání daného počtu lahví. Snadná manipulace s víny je klíčová. Dražší modely nabízejí i police, kde se víno připraví pro konzumaci či prostory pro skladování otevřených lahví. Sofistikované modely mívají skleněné dveře, které nepropouští ultrafialové záření a tím zaručují optimální prostředí pro skladování vín. Velké vinotéky mají kapacitu i 86 litrů.

I za cenu již kolem dvou tisíc Korun, seženete kvalitní vinotéku. V běžné domácnosti úplně postačí menší volně stojící vinotéka pro uskladnění až 12 lahví vína. Některé modely vinoték mají oddělený interiér s možností nastavení dvou rozdílných teplot pro vína bílá, šumivá či červená. Nahoře lze teplota nastavit teplotu od 12 do 18° a ve spodní části od 8 do 18° C. Pokud chcete kvalitní vinotéku za nízkou cenu, vybírejte a inspirujte se na LevneElektro.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*