Připravte svůj vůz na jaro

raj pneu

raj pneuJaro je v plném proudu a ani noční teploty již neklesají pod 5 stupňů. Je tedy čas opět přezout na letní pneumatiky. Pokud máte náhradní disky, máte jistou výhodu. V opačném případě se při přezouvání vyplatí dodržovat pár základních pravidel. V dnešním článku na tato pravidla poukážeme, vysvětlíme pojem preference náprav a zamyslíme se nad tím, proč se v letních měsících rychleji opotřebuje vzorek pneumatik.

To, že správné a správně nahuštěné nezpuchřelé pneumatiky ovlivňují jízdní vlastnosti vozu i spotřebu phm snad není potřeba připomínat. Problém nestačí vyřešit ani použitím zimních pneu jen na poháněnou nápravu. Nestabilita vozu na ledu sněhu či vodě je mnohem vyšší než kdyby mělo auto všechny pneumatiky zimní. Důvod, proč neponechávat v zimě letní pneu je i jiný, než pouhý vzorek dezénu. Letní pneumatiky při nízkých teplotách velmi rychle tuhnou a ztrácí přilnavost, takže vozidlo na silnici správně nesedí. Pokud jsou dvě zimní gumy méně ojeté a novější, je vhodné je namontovat na přední nápravu pokud tedy má automobil přední náhon. Zcela odlišná situace nastává v létě, kdy kvůli aquaplaningu doporučují přední výrobci pneumatik novější obutí či hlubší dezén použít na zadní nápravu. Univerzální pneumatiky vám neudělají dobrou službu v zimě ani v létě. Navíc jejich pořizovací cena bývá vyšší než u letních či zimních pneumatik.

Zimní pneu v létě?

V zimě byste pravděpodobně na letních pneumatikách do hor nevyrazili, mnoho řidičů ale jezdí na zimních gumách celoročně. Proč nejsou letní gumy pro ježdění v létě dobré? Z mnoha důvodů. Zimní pneumatiky jsou měkčí a při teplotách nad 7 stupňů Celsia zkrátka nefungují tak dobře. Prodlužuje se brzdná dráha, zvyšuje se hlučnost a roste spotřeba phm. V neposlední řadě se zimní pneu při vyšších teplotách o poznání rychleji opotřebovávají a budou sjeté třeba i za jednu sezónu.

Jarní servis

raj pneuJe dobré připravit auto na letní sezónu, zjistit, zda se během zimních měsíců něco nepokazilo. Podle odborníků z K&K PNEU, provozovatele webu Rájpneu.cz, je dobré myslet nejenom na výměnu oleje a filtrů, ale také na dezinfekci, kontrolu a doplnění klimatizace.  Pokud se v servisu postarají o bezproblémový chod klimatizace, nebude zdrojem zápachu ani nečistot a mikroorganizmů, sníží se zátěž motoru vozidla a tím i spotřeba phm.

Pneuservisy s dobrým zázemím nabízejí i uskladnění vyzuté sady gum. Další často využívanou službou zákazníkům je možnost objednat se do servisu na konkrétní den a hodinu.

Pokud jste z Ostravy a okolí můžete využít i služby ruční tlakové myčky, které šetrně a důkladně umyje vůz pomocí vodního paprsku a tekutého mýdla. Tento způsob mytí odstraní veškeré nečistoty bez použití kartáče a abrazivních příměsí. Více informací najdete na www.mycicentrumostrava.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*