Domácí sauny a infrasauny.

sauny

saunyPodzimní čas je ideální pro saunování. Pohodlí sauny si můžete dopřávat i doma. Domácí sauny a infrasauny lze instalovat v interiéru i venku například na zahradě. Je na vás, zda dáváte přednost klasické sauně, tedy teplu kolem 90 stupňů nebo infrasauně, kde se dosahuje pouze teplot okolo 50 stupňů. Model sauny i infrasauny si můžete vybrat z typizovaných řad nebo přizpůsobit rozměry podle Vašich požadavků a prostorových dispozic. Zvolit si můžete i materiál, tj. druh dřeva. K infrasaunám je možno přiobjednat široký sortiment příslušenství, jako jsou kvalitní audio systémy nebo osvětlení. Různě barevná světla se používají k barevné terapii, která pozitivně naladí náš organizmus.

Základem kvality a životnosti sauny i infrasauny je kromě kvalitně opracovaného dřeva i kvalitní topné těleso, které zaručí bezproblémový chod sauny a její dlouhou životnost. Saunové topení je standardně dodáváno v provedení s 8kW nebo 6kW kamny s napětím 400V. Alespoň část volného času by měl člověk věnovat sobě, aktivnímu či pasivnímu odpočinku. Sauny jsou v tomto směru ideální. Umožňují relaxovat a podpoří imunitní systém. Mají pozitivní účinek na pleť a hloubkové prohřátí pomáhá unaveným a namoženým svalům i bolavým kloubům. V sauně by nemělo chybět pohodlné místo k sezení popřípadě ležení. Oceníte i opěrky pro hlavu či nohy z měkkého dřeva. Tradiční sauna může být doplněna i o infračervené zářiče. Jedna z možností je instalovat panelové zářiče se samostatným ovládáním.  Jejich jediným omezením je použití při vysoké vlhkost.

Sauny a infrasauny Belgické společnosti Alpha indrustries nabízejí klasické sauny modelové řady Chaleur s dvojitými stěnami s izolací a paronepropustnou fólií nebo blokové sauny s plnými trámy. Saunu lze podle přání obložit laminem nebo sádrokartonem. Dokonale těsnící dveře jsou vyrobeny z 8mm tmavě zabarveného bezpečnostního skla. Podle prostorových možností, lze zvolit saunu od velikosti 2 krát 1,75m po 2,5 krát 2 metry, popřípadě tvar pětihranu.

Vyšší řada saun Chaleur de Luxe nabízí luxusní odpočinek, dokonalé zpracování a zajímavý moderní design. Dokonalou izolaci zajistí skleněná stěna beze spár. Vnitřní prostor sauny je obložen dřevem cedru nebo aljašské borovice, zadní stěna přírodním kamenem. Celkový design a pocit pohody umocňují unikátní Alpha Indiana kamna. Špičkový a velice komfortní model sauny Canadiem Liner je vyrobený z masivního červeného kanadského cedru a je charakteristický bezpečnostním tabulovým skleněným oknem vpředu. Boční stěny a zadní stěna jsou dvojité z cedrového dřeva s izolací a paronepropustnou fólií.

I lidé, kteří ze zdravotních důvodů nemohou používat klasické sauny a malé děti se nemusejí saunování úplně vzdát. Infrasauny zajistí účinné prohřátí pokožky i svalů díky infračervenému spektru slunečního záření. Infra kabiny jsou dostupné v různých rozměrech a druzích dřeva. Používá se borovice, cedr, cambara, aljašská borovice, žlutá borovice, osika nebo jejich kombinace.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*