Bydlení dokonalé ve všech směrech

luxusní bungalov

luxusní bungalovPokud si lidé mohou vybrat, dávají přednost bydlení ve vlastním domě. Pořízení novostavby má oproti složité kompletní rekonstrukci starého domu řadu nepopiratelných výhod. Jednou z nich je třeba větší  možnost výběru lokality. Tou hlavní výhodou je bezesporu to, že si lze nechat navrhnout dům přesně podle svých představ, a  není nutné něco v domě neustále opravovat. Staré domy mají svou zvláštní atmosféru, jejich dispozice bohužel často neodpovídají požadavkům na moderní a komfortní bydlení.

Luxusní domy jsou navrhované s důrazem na každý detail. Je příjemné myslet dopředu třeba na to, že chceme do kuchyně pořídit prostornou americkou lednici, a počítat s tím již při návrhu kuchyně. A takových vychytávek společně se šikovným architektem najdete určitě více než dost.  Proto je dobré úzce spolupracovat s architektem již od fáze výběru pozemku. Velmi důležitou roli hraje například orientace domu k světovým stranám. Okna situovaná na jih a západ vám zajistí dostatek denního světla a také ušetří náklady na vytápění. Vše v interiéru by mělo být praktické, ale není nutné slepě následovat aktuální trendy. Samozřejmostí by mělo být použití kvalitních materiálů.

Stejně důležitý jako interiér je i vzhled stavby. Ten by v každém případě měl korespondovat s okolní zástavbou. Jiný dům se hodí do podhorské vesničky, jiný do staré vilové zástavby poblíž centra města. To, že by dům měl s okolím ladit samozřejmě neznamená, že musí být stejný jako okolní domy. Většinou na první pohled poznáte, že dům projektoval zkušený architekt nebo renomované studio, jako je například Master Design, a že se nejedná o typizovanou stavbu, jejíž návrh pořídíte již za několik desítek tisíc. Připlatit si za kvalitu se v tomto případě jistě vyplatí, vždyť ve svém novém domě plánuje většina lidí strávit celý život.

Rodiny s dětmi dávají přednost bezpečnému bydlení v klidné lokalitě s dostatkem zeleně v bezprostředním okolí. Tyto podmínky je snadné splnit na venkově, vyhovující lokality se najdou i ve velkých rušných městech.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*