Propadněte kouzlu westernového ježdění

western třmen

Také si myslíte, že nejhezčí pohled na svět, je z koňského hřbetu? Pokud bychom měli usuzovat podle poštu koní v České republice, pak se dá říct, že s tímto tvrzením souhlasí mnohem více lidí, než před dvaceti lety. Jízda na koni již dávno není určena a priory skupinám velmi majetných lidí. Kromě klasického jezdectví je stále větší zájem i o westernové ježdění.

Představujeme westernové ježdění

Westernové ježdění okouzlilo všechny milovníky klasických amerických kovbojek. Westernové ježdění je ale mnohem více než zažitá představa drsných chlapů v kovbojských kloboucích a něžných dam v krajkových šatech. Přijďte se podívat na některé z mnoha exhibičních představení nebo závody ve westernovém ježdění. Divácky nejatraktivnější bývá oddělování telete od stáda a další disciplíny s dobytkem.

western třmenZa větší přízní diváků i široké veřejnosti stojí i závody pořádané českými westernovými sdruženími. O víkendech od května do října můžete na mnoha rančích s úžasem sledovat kovboje v akci. Na rodeu nechybí ani klasika v podobě závodu mezi plechovými barely nebo ukázka šikovnosti při lasování. Základem vybavení pro westernové ježdění je samozřejmě westernové sedlo z kvalitně zpracované kůže. Někteří jezdci používají pod sedlo barevné navaja-deky. Na barelové ježdění se většinou používá speciální sedlo, které zvyšuje stabilitu jezdce na koni. Pro větší bezpečnost jezdce lze použít i westernové bezpečnostní třmeny, které díky otevíracímu bočnímu ramenu uvolní nohu ze třmenu při pádu z koně.

Co koupit do začátků?

Jízdu na koni milují i velmi malé děti, i když o nějakém opravdovém ježdění nemůže být ještě řeč. Kůň lidi prostě fascinuje a svou velikostí vzbuzuje respekt. Větší děti si mohou vyzkoušet pocit ze samostatné jízdy třeba při lonžování, tedy vodění koně na dlouhé oprátce v kruhové ohradě.

Aby z vašeho dítěte vyrost opravdový milovník jízdy na koni, pár svezení na hřbetu poníka stačit nebude. Pokud se děti rozhodnout tomuto koníčku věnovat, budou potřebovat speciální vybavení.

Nejdůležitější je samozřejmě bezpečí jezdce. Zvolené vybavení by mělo být opravdu kvalitní, vyrobené z odolných materiálů, které dlouho vydrží. Stejně jako u jiného zboží je důležitý i design.

Ve specializovaných kamenných i internetových obchodech není problém koupit nejenom vybavení pro jezdce, jako jsou přilby a chrániče páteře, jezdecké boty, zouváky, šporny, jezdecké podkolenky, rajtky, jezdecká trika, jezdecká saka, bundy, mikiny i vesty, jezdecké rukavice a bičíky, ale také sedla, třmeny, uzdečky, udidla, otěže a další potřeby pro koně.


Více informací najdete na http://zooprodukt.com.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*