S ledovkou si poradí sůl

posypová sůl 25 kg

posypová sůl 25 kgI když sněhu jsme se v Česku zatím nedočkali, ledovka už nás pořádně potrápila. Když je vysoká vlhkost vzduchu, stačí ranní mrazíky a na problém pro řidiče i chodce je zaděláno. Pokud nejsou třeskuté mrazy okolo mínus dvaceti stupňů Celsia, poradí si s ledovkou posypová sůl.

Pokud potřebujete technickou posypovou sůl, třeba pro posypání chodníku před domem a garáží, posypání dvora, firemního areálu nebo třeba parkoviště, můžete si jí objednat v baleních po 25 kg na webu sul-posypova.cz. Zákazníci, kteří si objednají plnou paletu, tedy 40 pytlů technické posypové soli, mohou využít bezplatného rozvozu po celé České republice. Posypová sůl je tvořená 98% NaCl s proti-spékavou úpravou a má zrna velká do 5 mm, což zaručuje rychlou a dlouhodobou účinnost. Doporučené dávkování je zhruba 10 až 20 g soli na metr čtvereční.

Posypovou sůl tvoří stejně jako běžnou sůl, kterou používáme v kuchyni chlorid sodný. Rozdíl je v tom, že posypová sůl není čistá, obsahuje nečistoty a příměsi, které do jídelníčku určitě nepatří. Proto je posypová sůl mnohem levnější něž sůl kuchyňská, a používá se jenom k zimní údržbě silnic a chodníků. Je to v našich zeměpisných šířkách suverénně nejpoužívanější rozmrazovací látka, které se spotřebuje na sypání komunikací mnoho tun. Jak již bylo řečeno, sůl nelze k rozmrazení ledu použít vždy. Její účinnost omezuje eutektický bod, který je pro standard, tedy 22 % roztok chloridu sodného zhruba −21 °C. Realita je ale jiná. Především proto, že voda z roztátého ledu koncentraci chloridu sodného ještě snižuje. Ve skutečnosti tak sůl efektivně rozpouští ledovku na podkladu asi do −7 °C. Pokud mrzne tak, že sůl již přestává fungovat, musíme si většinou vystačit s posypem štěrkem či jiným hrubým materiálem. Další alternativou je v případě tuhých mrazů chlorid vápenatý, který se k posypové soli přidává a zajišťují její účinnost i při nižších teplotách. Samotný chlorid vápenatý je ještě mnohem účinnější než chlorid vápenatý použitý ve směsi s chloridem sodným.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*