Boj s alergeny můžete vyhrát alespoň doma.

čističky vzduchu

čističky vzduchuNa jaro a léto se většina lidí těší. Alergikům, ale kazí radost z krásného počasí pyly obsažené v ovzduší. Alergeny způsobují přehnané reakce organizmu, jako je rýma, slzení očí, ale i kožní projevy a podobně. Mezi časté alergeny patří nejenom pyl, ale i prachové částice a zvířecí srst a roztoči. Výskyt alergií je bohužel velmi běžný i u dětí kojeneckého a batolícího věku. Alergie v každém případě představují  omezení v běžných činnostech.

Projevy alergie lze  samozřejmě potlačit léky, ale alespoň doma lze výrazně omezit výskyt alergenů ve vzduchu. Čistotu vzduchu, který dýcháme doma můžeme ovlivnit. Slouží k tomu  čističky vzduchu, která zbaví vzduch v interiéru cizorodých a dráždivých látek. Se vzduchu jsou zachytávány nejenom alergeny, ale i bakterie, plísně, zplodiny hoření nebo cigaretový kouř. O zachycení nejmenších částeček již od 0,1 um velkých se podobně jako ve vysavačích stará HEPA filtr. Čističky vzduchu obohatí vzduch v prostoru o  anionty. Doma tedy budete dýchat čistý a svěží vzduch.

Podle požadavků můžete vybrat optimální model, který zaručí žádanou filtraci daného objemu vzduchu. Jednotlivé modely čističek vzduchu se liší výkonem, spotřebou elektrické energie i designem. Některé modely lze ovládat dálkově a nastavení filtrování vzduchu vidíte přehledně na LCD displyi. Protože vzduch můžete čistit kdykoliv během dne, neměla by vás čistička vzduchu omezovat v žádných činnostech. Proto vybírejte tiché modely a přihlédněte k udávaným parametrům hlučnosti provozu.

Aby čistička vzduchu fungovala dobře, je nutné dodržovat intervaly výměny filtrů podle návodu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*