3D tiskárna vytvoří téměř cokoliv

3D tisk

3D tiskModerní technologie jdou neustále dopředu a stávají se čím dál tím dostupnějšími pro širokou veřejnost. Nejinak je tomu i v případě 3D tiskáren, jejichž využití v malých firmách či dokonce v domácnostech znělo ještě nedávno jako hudba vzdálené budoucnosti. Tisk 3D objektu na zakázku, případně i vlastní 3D tiskárnu už může mít v dnešní době v podstatě každý.

Využití 3D tiskárny je opravdu široké. V podstatě lze vytisknout jakýkoliv tvar. Vytisknutým 3D objektem může být téměř cokoliv od šperku či hračky, třeba až po dům. Záleží pouze na velikosti tiskárny a směsi, ze které se model tvoří.

Samotnému tisku musí samozřejmě předcházet vytvoření dokonalého počítačového modelu, chcete li předlohy. K získání předlohy lze použít i 3D naskenování určitého objektu. Výtisk je pak jeho dokonalou kopií.

Pro 3D tisk se využívají nejrůznější materiály lišící se v mnoha ohledech, může to být sádrový kompozit, ABS plast, kov, fotopolymer nebo třeba nylon.  ABS plasty se používají například pro tisk prototypů, forem pro výsledné produkty či funkčních součástek.  Fotopolymery zase umožňují tisk prvků s detailním zpracováním.

Tiskneme u 3Dees

Společnost 3Dees se specializuje na 3D tisk. Odborníci vám poradí s výběrem vhodného materiálu pro tisk daného objektu. U výtisku z ABS plastů se tloušťka jednotlivých vrstev pohybuje od 0,127 mm do 0,330 mm, přičemž maximální velikost tisknutého objektu je 355 x 254 x 254 mm.

Pokud se chcete o technologii 3D tisku dozvědět více, můžete se podívat na web 3dees.cz nebo navštívit specializované centrum věnované 3D tisku v pražském Karlíně. V sortimentu firmy najdete i 3D tiskárnu Zortrax M200 vhodnou pro architekty, designery, stavaře, strojaře. Své uplatnění najde i ve zdravotnictví a dalších odvětvích. Zákazníci ocení jednoduchý software i kvalitu, přesnost a odolnost tisknutých modelů.

1 Comment

  1. pořád by se něco tisklo, já si nakoupím na efabosu materiál na šperky a doma si to udělám hezky růčo 😀

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*