Výrobky uměleckého kovářství najdou své uplatnění v interiéru i exteriéru

kovářství

kovářství

Kov je jedním ze základních materiálů, který se objevuje v interiérech i venkovních prostorech. Kované ploty zaujmou na první pohled, obzvlášť když mají nějaký zajímavý či ozdobný detail. Kov ale najde své uplatnění i na zábradlí, bránách, mřížích a stále častěji i na nábytku a bytových doplňcích a dekoracích. Ruční práce je poznat na první pohled a nese si svůj punc jedinečnosti, který sériová výroby nikdy nenahradí. Chcete li pro svůj dům něco výjimečného, inspirujte se na webových stránkách Uměleckého kovářství Bittner, které se může pochlubit mnoha zkušenostmi a realizacemi v oboru. Výrobky z dílny Uměleckého kovářství Bittner najdete na mnoha historických i moderních objektech nejen u nás, ale i za hranicemi české republiky.

Kov v interiéru

Kovové prvky z Uměleckého kovářství Mittner se hodí do klasických, venkovských stavení i do zcela moderních interiérů. Záleží především na zpracování a povrchové úpravě kovu. Z kovu lze zhotovit například originální lustry lampy i další osvětlení. Krásně vypadají i kované kliky a panty. Ručně kované krbové nářadí, rožně a doplňky pro grilování mohou být skvělou volbou pro originální a cenný dárek.  Stále větší oblibě se těší i kovaný nábytek, konstrukce postelí, židle, stoly, lavice, které lze skvěle kombinovat s dalšími materiály. Z kovu vznikají i opravdová umělecká díla, která mohou tvořit dominantu třeba haly nebo obývacího pokoje či veřejných či komerčních prostor.

Povrchová úprava kovářských výrobků

Právě povrchová úprava kovu určuje jeho konečný vzhled. Ovlivňuje i životnost výrobku. K povrchovým úpravám kovaného zboží se používají  barvy, laky, vosky či patiny. Pokud dáváte přednost přirozenému vzhledu kovu a jedná se o produkt určený do interiéru, lze zvolit výrobek ošetřený pouze průhlednou vrstvičkou včelího vosku.

Mnohem odolnější a lépe udržovatelná je povrchová úprava pozinkování, která má protikorozní účinky a ochrání tedy ploty, zábradlí a brány proti působení vody a slunečního světla. Pak už stačí vybrat barvu vrchního nátěru. Dalším způsoby povrchové úpravy kovových výrobků je použití základního nátěru v kombinaci s vrchní barvou. Na vrchní nátěr lze nanést stříbrnou, měděnou, zlatou nebo zelenou patinu k zdůraznění tvarů a detailů výrobku. Takto ošetřený kovové zboží lze použít v interiéru i venku.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*