Výhody LED osvětlení

LED osvětlení

LED osvětleníJistě jste si už všimli, jak se dny pomalu ale jistě zkracují. S úbytkem denního světla, souvisí větší potřeba umělého osvětlení, a s tím spojené vyšší náklady na elektrickou energii. Úspora elektrické energie je hlavním důvodem k tomu, že jsou klasické žárovky nahrazovány úspornějšími světelnými zdroji, což bylo ještě podpořeno nařízením EU o postupném stahování klasických žárovek. Postupně tak z regálů obchodů zmizely žárovky s příkonem rovným nebo vyšším 75 W a nakonec i 60 W žárovky. Prodejci pak možná ještě nějakou dobu doprodávali skladové zásoby.

Vybíráme osvětlení

A co vy? Používáte halogenové nebo LED osvětlení? Při výběru osvětlení se řiďte informacemi uvedenými na obalu, kde musí být uvedeno značení účinnosti světelného zdroje. U úsporných žárovek je nutné se zaměřit na světelný tok udávaný v lumenech (lm). Výrobci úsporných žárovek většinou na obalu uvádějí srovnání s klasickou žárovkou odpovídající danému zdroji. Sto wattové staré žárovce tak odpovídá třeba LEDková se světelným tokem 1500 lm. Žárovky se tak liší příkonem při stejném světelném toku.

Nabídka světelných zdrojů je velmi bohatá. Rozdíly jsou však nejenom ve spotřebě elektrické energie, ale také v životnosti osvětlení či barvě světla, které je může být teplé bílé, ale i chladné bílé či barevné. V každém případě bychom neměli zapomínat na dostatečné osvětlení pracovního prostoru kuchyně, čtecího koutku ani pracovního stolu v pracovně či dětském pokoji.

Standardem se stává LED bodové osvětlení, které dosahuje obrovských úspor energie a minimalizuje náklady na údržbu a proto stále častěji nahrazuje náročné halogenové bodové osvětlení v koupelnách, případně kuchyních. Zajímavě vypadají třeba velké bodovky, jako je například MASTER LEDspot LV AR111 s úhlem svícení 40° a teplou bílou barvou světla, která snese i nepřetržité svícení například v obchodech či restauracích. Díky patentovanému sofistikovanému předřadníku je kompatibilní s většinou stávajících elektromagnetických a elektronických halogenových transformátorů. V interiéru využijeme i LED pásky, a to nejenom v podobě vánočního osvětlení, ale třeba jako osvětlení kuchyňských linek nebo kosmetických stolků a zrcadel.

Kde nakupovat

Velmi bohatý sortiment veškerého typu LED osvětlení najdete ve specializovaném internetovém obchodě LED Line. V sortimentu nechybí bílé ani barevné LED pásky, včetně těch voděodolných, LED podhledová svítidla a podhledové rámečky ani napájecí zdroje a další příslušenství. V obchodě LED line najdete adekvátní osvětlení do interiéru i exteriéru. Pokud si z výběrem a instalací LED osvětlení nevíte rady, můžete si nechat odborně poradit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*