Počasí se lepší, takže se to kolem řek a vodních ploch začíná hemžit rybáři. Na zimní rybolov si totiž troufají jen ty nejnadšenější lovci. Koho by nepotěšil úlovek v podobě vypaseného čtyřkilového kapra. Ještě větší radost než naše národní ryba udělá dravec. I menší kořist v podobě plotic, podouství, ostroretek nebo cejnků malých ale není podřadná. K tomu abyste si rybaření opravdu užili, není nutné hned vyrážet do norských fjordů. V našich zeměpisných šířkách si většinou musíme vystačit s rybolovem v kaprových vodách.
Pokud s rybařením teprve začínáte, bude volba vybavení zřejmě kompromisem mezi cenou a kvalitou. S výběrem prutu, dalšího vybavení i optimální návnady mohou pomoci zkušenější rybáři, prodavači ve specializovaných prodejnách, internetové diskuze i odborná literatura.
Jedním ze základních typů technik lovu je lov na položenou. Používají se k němu subtilní ale pevné tzv. feederové pruty, které mají dvě nebo tři různě tuhé reflexní špičky a krmítko k nalákání ryb. Feederové pruty mají většinou maximální odhozovou hmotnost 30 gramů, v nabídce jsou ale i pruty s odhozovou rychlostí 60 a 90 gramů či více. Feederové pruty jsou dost univerzální, vhodné na lov v mělkých i hlubokých vodách. Lovit s nimi lze kapry, plotice, tlouště, cejny i parmy. Ani ulovení candáta není výjimkou.
Kdo vyznává ověřenou kvalitu v podobě značky Shimano, neměl by mu při výběru uniknout feederový prut Shimano Catana CX Feeder varianta Medium charakteristický nízkou váhou, pružností a vysokou odolností, danou kombinací uhlíkových vláken XT40 a Geofibre. Zaručuje dostatek citlivosti při souboji s velkou rybou i při použití tenkých vlasců a malých háčků. Srovnatelnou o něco levnější variantu představuje třeba prut Mivardi, Enigma Feeder 3,6 m s vrhací zátěží až 90 gramů.
Zmíněné typy prutů i další rybářské potřeby a vybavení pro náročné i začínající rybáře najdete v novém specializovaném internetovém obchodě rybarskyshop.eu.
Buďte první kdo přidá komentář