Univerzálně použitelné i speciální barvy a laky.

laky

lakyVšechny moderní barvy a laky, které volíme pro použití v interiéru, by měli být pokud možno ekologické. Většina lidí dává přednost nákupu barev vodou ředitelných. Na každý podklad existuje ta optimální barva. Některé barvy a laky jsou tzv. univerzální, to znamená že dobře kryjí různé povrchy včetně dřeva, plastů a kovů.

Pro ošetření dřeva volíme nejrůznější lazury. Po ošetření dřevo méně podléhá nepříznivým vlivům prostředí, lépe odolává plísním a houbám. Pro ošetření dětského nábytku se používají zdravotně nezávadné vodou ředitelné laky bez obsahu rozpouštědel. Alternativou k lakování dřeva je použití vosků na přírodní bázi.

Před použitím laků je dobré povrch připravit, očistit a odmastit. Pokud budete natírat kovové předměty, je nutné zbavit kov koroze. Příkladem univerzálně použitelné barvy je základní nátěr Allgrund LV 30, který můžete použít stejně dobře na natírání nejrůznějších povrchů a předmětů doma, jako i na natírání plotů, kovových součástí zahradního nábytku, ale i na tvrzené PVC a další předměty pro venkovní použití.

Výhody, kterou nabízí univerzální základové laky, je  snadná zpracovatelnost, dobré krycí schopnosti a krátká doba nutná k zaschnutí jedné vrstvy laku. Vždy vybírejte snadno aplikovatelné, rychleschnoucí laky, který dobře přilnou k hladkému i strukturovanému povrchu. Výhodou je zvolit laky, které je možné nanášet štětcem i válečkem.
Laky obsahující aktivní antikorozní pigmenty se výborně hodí jako ochrana oceli, pozinku, hliníku a dalších kovů proti korozi, a lze je použít i na topná tělesa do 80°C.

Pro určité povrchy a materiály je lepší zvolit specifickou barvu či lak. Existují barvy speciálně určené například na beton, které jsou velmi odolné proti působení povětrnostních podmínek, vody, čistících prostředků, pohonných hmot, minerálních olejů i kyselin a louhů v nižší koncentraci. Barvy na beton lze plošně aplikovat například na chodníčky nebo betonové podlahy balkonů a podobně.

Barvy a laky společnosti Murexin nabízí všestranná řešení v oblasti barev, laků, ale i základních nátěrů, fasádních a malířských barev vysoké kvality.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*