Vánoční hvězda nemusí být jen červená

Spolu s podzimními sychravými dny na nás může velice rychle dopadnout špatná nálada. Není se čemu divit, protože slunce je zkrátka zdrojem nejen vitamínu D, ale jednoduše také dobré nálady. V listopadu ale bohužel příliš slunečných dnů zpravidla nebývá, a tak se snažte nepropadnout špatným myšlenkám a k tomu vám mohou také trochu pomoci pokojové květiny. Pokud vám nestačí, květiny okrasné pouze svou zelenou barvou, pořiďte si krásně rozkvetlé. Již v tento čas můžete sehnat krásně vykvetlou vánoční hvězdu neboli správně poinsettinii, která dokáže krásně rozzářit váš domov. Advent sice začíná až za pár dnů, ale to vám rozhodně nemusí bránit v tom, si tuto květinu domů pořídit již nyní. Pokud se o ní budete správně starat, vydrží vám kvést třeba až do ledna. A pokud nejste zrovna milovníky červené barvy, nevadí. Vánoční hvězdu totiž seženete i v jiných barvách.

Symbol Vánoc

Vánoční hvězdu asi většina z nás považuje za jasný symbol Vánoc. S její přítomností si tedy domů pouštíme i vánoční atmosféru, ale zároveň vám pomůže zahnat i nepříjemný podzimní splín a chmurné myšlenky. Různě zbarveným květinám se dokonce přisuzují i různé vlastnosti. Pojďme se podívat, jak to tedy s touto květinou je.

Je libo růžovou, či lososovou?

Nebaví vás klasická červená a chcete mít letos trochu netradiční výzdobu? Pak neváhejte a vsaďte na vánoční hvězdu zbarvenou do růžové, nebo lososové barvy. Váš domov příjemně zútulní. Těmto příjemným a něžným barvám můžete poděkovat za zklidnění vaší mysli a možnosti příjemného relaxu. Pohled na tyto barvy ve vás rozhodně vyvolá pocit klidu a domácí atmosféry. Rozhodně se nemusíte bát vánoční hvězdu zkombinovat i s jinými rostlinami, které už třeba doma máte. Výborně bude doplňovat například voděnku, nebo begónie.

Žlutá vánoční hvězda dokáže zlepšit náladu

Tuto barvu máme většinou spojenou s dobrou náladou a příjemnými jarními, nebo letními dny. Pomocí žluté vánoční hvězdy si domů pustíte pohodovou náladu a s její pomocí se rozhodně zbavíte špatné nálady z ošklivého počasí.

Červená vánoční hvězda je klasika

Pokud jste vyznavači klasických vánočních barev, pravděpodobně sáhnete i po červené vánoční hvězdě. Ani tím rozhodně nemůžete udělat chybu. Červená barva je známá jako barva plná energie. Dodá vám tedy sílu i ve dnech, kdy se budete cítit vyčerpaní a bez nálady. Samozřejmě v případně červené barvy rozhodně nemusíte zůstávat u jednoho odstínu, ale můžete vybírat z několika různých od tmavě červené po světlou. Případně klidně můžete zvolit i tu s lehkými fialovými odlesky.

Vánoční hvězda udělá parádu i ve váze

Možná jste ani netušili, že vánoční hvězda klidně může být i jako řezaná květina ve váze, kde vám při správné péči vydrží až dva týdny. Správná péče spočívá v převážně správného postupu při seřezávání stonků. Ty totiž ihned poté musíte namočit do horké vody, která bude mít kolem 60 stupňů. V této vodě je nechte pár sekund a ihned poté je vložte do vázy se studenou vodou. Vánoční hvězda je díky své barvě zajímavá klidně i sama o sobě, ale výborně se v kytici bude doplňovat i s jinými květinami, případně i se sušenými makovicemi apod. Rozhodně se toho nebojte a vyzkoušejte letos i nějakou novinku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*