Netradiční adventní věnec z ořechů

Každoročně vás trápí otázka, jak udělat, aby adventní věnec ještě před koncem adventu neopadal? Líbí se vám sice tradiční velké, adventní věnce, ale bydlíte v bytě, kde nemáte žádnou chladnější místnost, kde byste mohli adventní věnec nechat přes týden? V tom případě pro vás máme řešení. Zkuste vytvořit adventní věnec z ořechů! Jeho velikost si snadno můžete přizpůsobit svým požadavkům, a navíc vám vydrží jak dlouho budete potřebovat. Vlastně možná klidně i na další a další sezónu. Zkrátka tak dlouho, dokud se vám bude líbit. Jeho výroba není nic složitého a hotový ho budete mít raz dva i v případě, že nepatříte zrovna mezi zručné jedince. S výrobou vám navíc určitě moc rády pomohou i děti, které se rozhodně nebojte zapojit. Výsledkem bude krásný adventní věnec a také příjemně strávené odpoledne s vaší rodinou.

Ušetříte i vlastní peněženku

Pokud jste se navíc nikdy nepustili do výroby vlastního adventního věnce, protože jste si zkrátka nevěřili na to, že zvládnete zkrotit neposedné větvičky, nebo vás nebavilo jejich sbírání, budete s ořechového věnce naprosto nadšeni. Jestli jste navíc díky vašim obavám doteď adventní věnce kupovali, velice vám poděkuje i vaše peněženka. Cena adventních věnců v krámech se někdy dokáže vyšplhat opravdu do astronomických částek. Na výrobu ořechového věnce toho ani nebudete příliš potřebovat, nečekají vás tedy žádné velké nákupy a shánění. Pojďte se toho s námi pustit.

Na výrobu adventního věnce si připravte

  • kruhový základ na věnec (průměr volte dle vlastních požadavků)
  • 4 zapichovací kalíšky na svíčky
  • 4 svíčky
  • vlašské ořechy
  • vánoční kouličky
  • ozdoby dle vlastních preferencí (malé kuličky, dřevěné ozdoby…)
  • tavnou pistoli

Jako první přidělejte kalíšky

Jako první krok si rozmyslete, jak chcete mít uspořádané svíčky. Chcete je mít vedle sebe v řadě? Nebo ve dvojici proti sobě? Vše promyslete a pak zapíchněte do základu kalíšky. Nezapichujte je úplně, ale nechte pod nimi volný prostor. Ten pak můžete ještě vyplnit ozdobami, aby věnec vypadal ještě o kousek lépe.

Začněte zdobit

Teď již přichází na řadu samotné zdobení. Připravte si nejprve vánoční kuličky. Klidně můžete použít ty, které se dávají na stromek, pouze z nich odstraňte očka na zavěšení, nebojte, jde to téměř bez práce. Až budete mít vše přichystané, dejte si nahřát tavnou pistoli. S její pomoci pak na věnec lepte kuličky a ořechy. Střídejte je dle svého vkusu, zkrátka tak, ať se vám výsledek líbí. Až budete mít celý věnec polepený, všimnete si určitě toho, že v místech, kde máte ořechy a kuličky vznikly malé mezery. A právě ty jsou ideální na další malé ozdoby. Skvěle vypadají právě malé dekorační kuličky, které seženete například v některých zahradnictvích, případně i v hobby marketech. Kuličky, či jiné dekorace nalepte tak, aby mezery zakryly. Nakonec do kalíšků opatrně dejte svíčky.

Aby svíčka nepraskla

Při zapichování svíčky do kalíšku je velice důležité postupovat opatrně. Jinak by totiž svíčka klidně mohla podélně prasknout. Dobrým trikem je nejprve pomocí zapalovače nahřát bodec na kalíšku a poté zapíchnout svíčku. Díky tomu, že bude bodec horký, měla by se svíčka dát zapíchnout velice snadno bez rizika poničení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*