Technologická řešení pro lakovny

lakovna

Provozovat autolakovnu není zrovna jednoduché. Je nutné splnit hned několik norem a předpisů týkajících se ekologie. Vybavení potřebné pro provoz autolakovny je velmi nákladné. Vybavení samozřejmě musí odpovídat velikosti autolakovny i nabízeným službám.  Mezi základní vybavení lakoven v každém případě patří nejenom jednoduché lakovací stojany, které naleznou své využití nejenom při lakování, ale i při kytování a broušení nejrůznějších dílů, ale i lakovací kabiny.  Mezi další důležité vybavení patří třeba pistole na lakování a tloušťkoměry laku.

Lakovací kabiny

lakovnaTy se liší rozměry, typem i způsobem provedení. Základní model lakovací kabiny je tvořený podlahovým roštem nebo kovovým podstavcem s celoroštovou podlahou a stěnami z izolovaných panelů, většinou galvanicky pokovených. Dalšími částmi lakovací kabiny jsou vstupní vrata, dostatečně účinný stropní filtr, odtah spalin, hořák a v neposlední řadě ovládací panel. K většině modelů je možné za příplatek dokoupit i další vybavení, například homologovanou protipožární klapku,  horkovodní/parní baterii, třícestný/dvoucestný ventil, protimrazovou pojistku, výstupní agregát s aktivním uhlím, tlakoměr, boční servisní dveře či zadní vrata pro průjezd kabinou nebo nouzové osvětlení.

Po nalakování daného dílu, musí dojít k jeho sušení v sušící kabině s odsávací stěnou. Tím je dosahováno rychlého a kvalitního zpracování dílů.

Kde nakoupit vybavení pro lakovnu?

Společnost Naver se specializuje na dodávku vybavení autolakoven a průmyslových provozů především v automobilovém průmyslu, ale třeba i v strojírenském, dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu. Odborníci vám v případě potřeby poradí s optimalizací vybavení vaší provozovny. Veškeré dodávané vybavení pochází od spolehlivých renomovaných dodavatelů, a prošlo dlouhodobým vývojem a zkouškami.

V sortimentu firmy Naver najdete veškerá technologická zařízení potřebná pro aplikace různých druhů nátěrových hmot a řešení pro provozy zaměřené na úpravy povrchů odmašťováním, tryskáním, broušením, lakováním a sušením.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*