Jak má vypadat kvalitní zahradní skleník?

Kdo vlastní dům se zahradou, případně má pozemek někde mimo svůj domov, ten má v dnešní době velkou výhodu, protože si na něm může postavit skleník a pěstovat v něm zeleninu, ovoce a květiny. Díky tomu ušetří poměrně dost peněz, navíc se může spolehnout na kvalitu vypěstovaných plodin. Aby však skleník mohl dokonale plnit svůj účel, je nutné volit vhodné materiály.

Konstrukce

Prvním předpokladem k tomu, aby skleníky vydržely na zahradě dlouho a majitelé v nich mohli pěstovat své oblíbené druhy ovoce a zeleniny, je kvalitní konstrukce. Moderní skleníky se vyrábějí z lehkého a odolného hliníku, který má poměrně značnou nosnost a stabilitu.

Osazení

Konstrukci je samozřejmě nutné osadit vhodným opláštěním, aby ve skleníku mohlo vzniknout ideální klima. Nejlepší volbou je sklo, ovšem i zde máte několik možností. Kvalitní skleníky jsou v současnosti opláštěné bezpečnostním tvrzeným sklem. Oproti běžnému sklu, jež se používalo při stavbách zahradních skleníků dříve, je několikanásobně pevnější, tudíž se nemusíte obávat toho, že bude zapotřebí neustále opravovat a měnit prasklé tabulky.

Těsnění

Neméně důležitým prvkem je těsnění. Zajišťuje potřebnou vzduchotěsnost, díky čemuž pak lze skleníky vytápět během zimních měsíců, respektive zde udržovat optimální podmínky pro pěstování vybraných druhů plodin a rostlin. Pro moderní skleníky se používá především pryžové těsnění, jež je voděodolné a vzduchotěsné.

Skleníky na zakázku

Nechcete-li se s výstavbou skleníku zbytečně trápit, stačí si jej objednat, a to například u společnosti Homeer. Firma vám je na základě poptávky doveze a sestaví. Během pár dní už budete moci začít se samotnou výsadbou. U skleníků na zakázku platí vždy poměrně dlouhá záruční lhůta na materiály, díky čemuž nebudete muset utrácet peníze, pokud by náhodou došlo k nějakému poškození stavby, což se může stát hlavně při nepříznivém počasí, byť jsou dnes kvalitní skleníky vysoce odolné.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*