Sněhová fréza Honda vám ušetří námahu i čas

honda snehova freza

Se sněhovou frézou zvládnete odklízení sněhu raz dva. A to i pokud nejste příliš fyzicky zdatní. Není divu, že už tito pomocníci přestávají být doménou profesionálního použití, ale stále častěji si je pořizují majitelé rodinných domků a firemních objektů. A nemusíte bydlet ani na horách, abyste frézu na sníh využili!

Nevíte, jak vybrat frézu na sníh?

honda snehova frezaDobře zvolená sněžná fréza zvládne sníh odházet téměř sama, a to z příjezdových cest, parkovacích stání, chodníků, zkrátka odkudkoliv budete potřebovat. Navíc šetří vaše ruce a záda, nemluvě o zkrácení potřebného času na celý proces. Musíme mít ale vhodný model. Možná netušíte, podle čeho motorovou frézu vybírat a jaké by měla splňovat parametry. Špičkovým výrobcem je Honda, nabízí frézy pro různý terén a povrch. Výběr je nutno přizpůsobit nadmořské výšce, ve které bydlíte, a tomu, jak velká zde „hrozí“ sněhová nadílka. Sortiment lze zjednodušeně rozdělit do tří kategorií podle toho, do jakých podmínek jsou frézy určeny. Na výběr jsou dokonce i hybridní frézy, které šetří životní prostředí.

Kolové frézy pro méně náročné podmínky

Pro méně náročné podmínky lidé nejčastěji volí hobby kolové frézy. Jejich kolový podvozek zvládne nenáročný terén a nepříliš štědrou sněhovou nadílku. Jakmile tedy nasněží do 20 cm nového sněhu, nebudete mít problém. Nejsou to ale žádné vachrlaté „hračky“, jde o stroje ve špičkové kvalitě se zárukou 5 let, navíc za rozumnou cenu.

Pásové frézy menší velikosti

O něco náročnější podmínky zvládnou menší pásové frézy. Poradí si se sněhovou nadílkou do 50 cm i se zmrzlým sněhem. Pásový podvozek je určen i pro horší terén. Tyto frézy se hodí pro odklízení sněhu okolo domu i pro profesionální využití. Vybaveny jsou dvoustupňovou převodovkou se zpátečkou a čtyřtaktním motorem. Jsou skladné, kompaktní a lehké.

Profesionální horské frézy

Do náročných podmínek jsou určeny pásové profi frézy. Sníh s nimi odklidíte od horské chalupy i okolo hotelu. Na horách je takový stroj nezbytností. Určeny jsou stejně jako frézy předchozí kategorie pro sněhovou pokrývku do 50 cm, vynikají ale rychlejším odhozem sněhu a lepším pohybem v terénu. Vychutnáte si perfektní přilnutí podvozku k povrchu a spolehlivý studený start.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*