Slovník finančních pojmů – ready made.

ready made

ready madePrvní dopady finanční krize pocítili Češi i další Evropané počátkem jednadvacátého století. To co začalo jako hypotéční krize pokračuje jako krize finanční, s jejíž následky se potýkáme stále. Jedním z průvodních jevů je vyšší nezaměstnanost v České republice i většině dalších evropských zemích. Statut zaměstnance tak není v současné době právě nejlepší. Lidé se bojí o práci a proto pracují i za horších podmínek, než jaké by byli ochotni akceptovat například před 8 lety.

Pokud máte pocit, že jste v práci nedocenění, nechybí vám dobrý nápad, obchodní duch a chuť pracovat, můžete zaměstnanecký poměr vyměnit za podnikání. Nejjednodušší je začít podnikat jako OSVČ, nejčastější formou podnikání právnických osob u nás je s.r.o. Pro podnikání pod svým jménem vám postačí osvědčení o registraci  (živnostenský list), který rychle a snadno získáte pro většinu profesí na živnostenském úřadě.

Zakládání společností, tedy začátek podnikání formou právnické osoby, je v ČR složitější a vyžaduje nezanedbatelnou vstupní investici. Zapsání nové s.r.o. do obchodního rejstříku musí proběhnout do třech měsíců od podpisu zakladatelské listiny či společenské smlouvy. Pro prvozápis do obchodního rejstříku společnost (respektive její budoucí majitel či majitelé) skládá základní kapitál.Na rozdíl od s.r.o. tvoří kapitál akciové společnosti akcie, které jsou obchodovatelné, a tak se podílníkem společnosti může stát v podstatě kdokoliv. Každý akcionář ručí za závazky či případné ztráty společnosti do výše svého podílu ve firmě.

Poměrně složitý proces vedoucí k vytvoření a založení společnosti s ručním omezeným či akciové společnosti lze obejít, pokud jako začátek podnikání zvolíte nákup již existující společnosti zapsané v obchodním rejstříku. Prodej společností formou ready made, to je prodej nových společností založených za cílem jejich následného převodu. Ready made firmy nemají žádnou obchodní historii, tedy ani žádné zisky či dluhy. Po převodu společnosti stačí změnit jejího jednatele a ihned je možné začít se věnovat plánovaným podnikatelským aktivitám. Tyto firmy na prodej mají již splacený  základní kapitál a společně s jejich převedením získáte kompletní dokumentaci o společnosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*