Rekuperace vzduchu přináší spoustu výhod

Rekuperace vzduchu je technologie zajišťující výměnu vzduchu v budově, ovšem zároveň se snaží minimalizovat energetické ztráty. Princip rekuperace je v základu jednoduchý. Cílem je totiž odvádět vydýchaný vzduch a přivádět čerstvý vzduch z venkovního prostředí. Při klasickém větrání by se teplo z vydýchaného vzduchu jednoduše ztratilo, ovšem rekuperace jej zpětně získává a využívá k předehřátí přicházejícího studeného vzduchu.

Jaké jsou výhody rekuperace vzduchu?

Rekuperace vzduchu přináší řadu výhod, které se odrazí jak v kvalitě ovzduší v interiéru, tak i v energetické účinnosti budovy.

Šetří energii: Rekuperace zpětným získáváním tepla významně snižuje náklady na vytápění, protože místo toho, aby bylo teplo z vydýchaného vzduchu jednoduše odvedeno pryč, je využito k předehřátí čerstvého vzduchu.

Zlepšuje kvalitu vzduchu: Rekuperační jednotky disponují filtry zachycujícími částice jako pyl a nečistoty z přicházejícího vzduchu. V interiéru je pak čistší a zdravější vzduch, což ocení alergici.

Reguluje vlhkost: Rekuperační systémy taktéž udržují optimální vlhkost v interiéru, což snižuje riziko plísní a podobných problémů.

Eliminuje nutnost větrání: S rekuperací není nutné otevírat okna pro výměnu vzduchu, což je výhodné v chladných měsících nebo v oblastech s vysokým hlukem či znečištěním.

Značka Aldes je odborníkem na trhu

Aldes je mezinárodní společnost specializující se na řešení v oblasti větrání a rekuperace vzduchu. Produktové portfolio má vskutku pestré a jeho součástí jsou i rekuperační jednotky se zpětným získáváním tepla, jež jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou účinnost a zároveň zajistily komfortní vnitřní prostředí. Společnost Aldes je známa inovativním přístupem a vysokou kvalitou.

V současné době je rekuperace vzduchu stále oblíbenější volbou pro ty, kteří chtějí vytvořit zdravé a energeticky účinné vnitřní prostředí. Výhradní zastoupení výše zmíněné značky má na tuzemském trhu společnost 4heat, která napsala i článek: Vyvracíme mýty o rekuperaci – 5 nepravd, které kolují mezi lidmi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*