Zařídit si vlastní dílnu není zase tak složité

I přesto, že takřka každý druhý našinec je domácí kutil, vlastní dílnu má jen minimum Čechů. Na vině je hlavně nedostatek prostoru. Ovšem pokud máte doma volnou vhodnou cimru, či ještě lépe na zahradě prázdnou garáž či kůlnu, nic vám nebrání v tom si svou vlastní dílnu zařídit. K tomu však budete potřebovat mimo jiné i vhodné nářadí, třeba gola sadu Yato.

Nekupujte levné věci, nevyplatí se vám to

Je sice pravdou, že Yato nářadí nepatří mezi nejlacinější, nicméně na druhou stranu je opravdu kvalitní, díky čemuž vám vydrží sloužit skutečně dlouho a dobře. I levné nářadí je sice často velmi dobré, ovšem je to stále méně a méně pravda.

V případě, že byste ho používali jen jednou za čas, není problém, ale pokud neustále něco vyrábíte či opravujete, nevyplatí se zde příliš šetřit.

Důležité je mít pod střechou hlavně vercajk, který běžně používáte. Je zcela zbytečné kupovat si třeba drahou pájku, když s ní standardně neděláte. Jednak bude jen zabírat potřebné místo, jednak zbytečně vyhodíte další peníze.

Regály

Vzhledem k tomu, že žádné nářadí by nemělo ležet jen tak ladem, budete muset investovat peníze i do nějakých těch regálů, případně polic. Regály mohou být statické i pojízdné. V malé dílně je to docela jedno, jelikož na nějaké pojíždění tam mnoho místa stejně většinou není, ale pro větší prostory je praktičtější koupit mobilní regály.

Důležité rovněž je odkládat nářadí tak, aby to dávalo smysl. Kupříkladu kladivo a hřebíky by měly být blízko sebe, stejně tak i pilka a náhradní lišty.

Pracovní stůl

Nemáte-li v plánu pracovat na zemi, budete potřebovat i vhodný stůl. Opět záleží na tom, jaké práci se chcete věnovat. Obecně je ale lepší koupit pořádný dílenský stůl, co něco vydrží. Sice vám odlehčí peněženku možná více, než by bylo milé, ovšem na druhou stranu na něm budete moci pomalu i dříví štípat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*