V pracovním oděvu se při práci budete cítit bezpečně

monterkova-bluza-4tech

Převážnou většinu zaměstnanců výrobních provozů spojuje jedna věc. Tou je nepostradatelnost pracovních oděvů. Pracovní oděv chrání samotného pracovníka. Zamezuje popáleninám, škrábancům a dalším jiným úrazům. V některých případech slouží i jako ochrana běžného každodenního oděvu.

monterkova-bluza-4techPři výběru ochranného oděvu je důležité dbát na funkčnost a spolehlivost. Obě kritéria můžete posoudit podle materiálů. Praktičtější je spoléhat na pevné materiály, které se tak lehce neprotrhnou a jsou vysoce oděru vzdorné. Lepší než umělé volit umělé materiály, je sáhnout po 100% bavlněných kusech oblečení. Svršky jsou pak prodyšnější, snadno se čistí a při nošení jsou pohodlné a příjemné. Umělý materiál ve většině případů špatně propouští pot, takže po celém dni v neustálém pohybu by vám v oděvu nemuselo být úplně příjemně.

Pokud vybíráme pracovní oděvy, měli bychom se zaměřit i na barvu. Na tmavších kusech oblečení jsou nečistoty a špína daleko méně vidět. A pokud jste někdy ve výrobním provozu pracovali, jistě víte, že po směně rozhodně zcela čistí neodejdete.

Co se jednotlivých kusů oblečení týče, na výběr máte svršky od hlavy až k patě. Pro dokonalou ochranu doporučujeme kompletní ochranný oděv. Oblíbenou klasikou jsou montérky. Můžete si pořídit montérky jako jeden kus oblečení vcelku, ale dají se pořídit i zvlášť montérkou kalhoty a montérkou blůza. K dostání jsou i přímo pracovní kombinézy. Na léto není od věci si pořídit pracovní bermudy a pracovní trička. Pokud by se ochladilo, ohřejete se v pracovní vestě či mikině. V zimě se poohlédněte po zimních pracovních oděvech a čepicích.

Speciálně vybavené ochranné oděvy pak najdete pro kováře a svářeče. Tím že přímo pracují s ohněm a železem, potřebují ochranu o něco vyšší. Speciální oděvy jsou i pro pracovníky v gastronomii. Ti by naopak měli chodit celí v bílém, aby bylo vidět, že pracují v absolutní čistotě.

Veškeré oděvy se samozřejmě vyrábí jak v pánském, tak v dámském provedení. Sortiment výběru je široký a je z čeho vybírat. Pokud chcete být spokojeni, při výběru upřednostňujte hlavně to, jak vám oděv padne a jak se v něm cítíte.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*