Rostliny podporující imunitu organizmu

Zimní období, zvláště s takovým ošklivým počasím, jakého si „užíváme“ právě v těchto dnech, je pro lidský organizmus náročné. Pokud nejsme dostatečně odolní, snadno podlehneme virózám, které jsou v tomto období velmi časté. Imunitu naštěstí lze i docela účinně podpořit. Pomoc můžeme hledat v přírodě. Doplňme v těle tak potřebné vitamíny a minerály. Důležité je i péče o trávící soustavu. Dobře a pravidelně jíst a dostatečně spát se tedy určitě vyplatí. Nezapomeňte ani na pravidelný pohyb, relaxování a pobyt na sluníčku, který doplní vitamín D.

Čím podpořit imunitní systém? Vsaďte na tyto rostliny.

Rakytník řešetlákovitý

Tato rostlina v poslední době získává na popularitě. Jak by také ne, jedná se o vitamínovou bombu plnou vitamínu C. Díky vitamínům a antioxidantům podporuje imunitní systém člověka. Navíc dobře chutná. Vyzkoušet můžete třeba rakytníkovou šťávu, med či zavařeninu.

Echinacea

Její vlastnosti jsou známé a proto lze koupit v lékárně echinaceové kapky, které podporují imunitní systém. Používá se i čaj ze sušeného kořene. Tinkturu i čaj si ale snadno připravíte i doma. Zkuste letos pěstovat a sklízet echinaceu  na zahrádce. Nejen že je léčivá, ale navíc i pěkně kvete.

Aloe vera

Je to stálozelená sukulentní rostlina s využitím v kosmetickém průmyslu. Preparáty s obsahem aloe vera se používají pro detoxikaci organizmu. Obsahuje vitamány B, C i kyselinu listovou. Její původ je nejasný.

Lichořeřišnice

Lichořeřišnici lze používat k doplnění chybějících vitamínů. Je to i přírodní antibiotikum, které si poradí  se začánající nemocí. Mimo jiné má pozitivní vliv na močové cesty. Může se používat přírodníi jako insekticid. U nás se pěstuje většinou jako jednoletka, existují ale i trvalky. Tato bylina pocházející z tropické oblasti Jižní Ameriky na našich zahradách či balkonech již zdomácněla. Je výborná je do pomazánek i do salátů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*