Maso jako základní složka granulí pro psy a kočky

krmivo

Stejně tak, jako myslíme na to, co jíme, měli bychom myslet i na to, čím krmíme naše čtyřnohé miláčky. Vybrat správnou potravu nemusí být tak těžké, i když zorientovat se v obrovské nabídce a počtu značek vypadá na první pohled jako nadlidský úkol.

Maso je základ

 krmivoPoužijeme-li selský rozum a budeme-li dodržovat základní pravidla, která platí i pro stravování lidí, bude náš pes či kočka v dobré kondici, spokojení a zdraví. Přejídání nedělá dobře lidem ani zvířatům a připlatit si za kvalitu se vyplatí. Stejně jako v případě levných a drahých uzenin s vysokým podílem masa, vybírejte i konzervy a granule s vysokým podílem masa. V konečném důsledku je takový nákup levnější, než granule s pouhými deseti či dokonce jen pěti procenty masa. Některá aditiva, jako jsou dochucovadla, konzervanty, barviva a plnidla jsou určena pouze k snížení výrobní ceny granulí a pejskům ani kočičkám, zvláště těm s citlivým zažíváním, mohou způsobit problémy.

Druh masa – kuřecí, krůtí, hovězí, vepřové, ryby – vybírejte podle toho co vašemu zvířátku chutná. Důležité je brát v úvahu i velikost, stáří a v neposlední řadě i aktivitu psa. Granule pro psy mohou obsahovat menší množství obilovin, rýže či zeleniny. V každém případě by ale jejich podíl měl být mnohem menší, než je masová složka, jejíž podíl by měl být vyšší než 50%.

Šelmy, mezi které patří psi i kočky, potřebují potravu bohatou na bílkoviny. Sůl a koření pejsek ani kočka nepotřebují, naopak může jim uškodit. Jinak by měla vypadat strava těžce pracujících psů, kteří potřebují energii pro výkon, jinak strava domácího mazlíčka, jehož jediným pohybem je třikrát denně procházka kolem domu. Vitamíny a minerály ale potřebuje každé zvíře. Zdrojem potřebných vitamínů a minerálních látek mohou být i přírodní složky, třeba výtažky z brusinek, hroznového vína, nebo granátových jablek. Výrobci těch nejlepších granulí, které lze na trhu sehnat používají pouze kvalitní suroviny v optimálním složení. V takovém případě jsou granule plnohodnotným krmením, které dodá psovi či kočce vše potřebné v dané etapě života.

Superprémiová krmiva pro psy známých značek, jako jsou Calibra, Brit, Platinum nebo Royal Canin, koupíte například ve specializovaném e-shopu Krmiva-shop.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*