Kontaktní čočky jako módní doplněk.

zrak

Dnes už dávno neplatí, že obrýlené dítě nebo dospělý rovná se terč posměchu. Brýle se staly módním doplňkem. Přesto, mnoho lidí volí raději kontaktní čočky. Je to pochopitelné. Kontaktní čočky jsou vhodnější na mnoho činností například na sport. Ale i kontaktní čočky mohou být módním doplňkem. Pro snadnou změnu image lze použít barevné kontaktní čočky, které nejsou dioptrické. Vzpomínám na zábavnou historku kamaráda, který se pochlubil, že usínal vedle zelenooké krasavice a probudil se s obyčejnou modroočkou. Dokonce jsou prý ve stádiu přípravy barevné kontaktní čočky ozdobené Swarovsky kamínky, které opravdu zaručí jiskřivý pohled. No uvidíme co budoucnost kontaktních čoček přinese. Stále myslím bude platit, že čočky budou plnohodnotnou náhradou brýlovým sklům. Aplikace se může zdát na první pohled složitá, ale každý uživatel kontaktních čoček vám jistě potvrdí, že po pár dnech tréninku, bral nasazování a vyjmutí čočky jako každodenní rutinu, stejně jako čištění zubů.

Existují i levné kontaktní čočky, které můžete používat více než jeden den, ale i ty byste měly na noc vyjmout, aby se předešlo nepříjemnému řezání v očích. Pokud teprve začínáte nosit kontaktní čočky, rozhodně nechte vybrat vhodné čočky specialistu.

V poslední době se nejpoužívanějším materiálem pro ve výrobu kontaktních čoček je silikonhydrogel. Asi jedinou nevýhodou tohoto materiálu je nižší smáčenlivost než jakou má hydrogel, může proto snáze docházet k tvorbě usazenin. Nepříjemnému pocitu sucha v oku nebo pálení lze zabránit kapičkami.  Naopak obrovskou výhodou silikonhydrogelu je výrazně vyšší propustnost kyslíku. Proto lze s některými typy kontaktních oček i spát. Při nošení kontaktních čoček je důležité dodržovat hygienu a péči o čočky, abyste si nezanesli do oka nějakou infekci nebo nečistotu. Při nošení kontaktních čoček upřednostňujte komfort, zdraví a kvalitu vidění.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*