Zaměřeno na sedací soupravy a postele

pohovka

Nábytek je tím, co utváří ráz každé místnosti. A protože málokdo chce každý rok či dva kupovat nábytek nový, měli bychom se při jeho výběru pořádně rozmyslet, a to hlavně u těch kousků, které tvoří dominantu jednotlivých pokojů. V ložnici je to nepochybně postel, v obývacím pokoji sedací nábytek.

Sedačka jako základ obývacího pokoje

pohovkaA ť už je váš vkus při výběru válendy, pohovky či sedací soupravy jakýkoliv, v každém případě je důležité myslet na pohodlnost, snadnou údržbu a životnost. Cena je samozřejmě důležitým faktorem, neměla by ale být jediným. Pokud chcete, aby sedačka dělala službu dlouhá léta, zvolte nadčasový design. V malých prostorech oceníte sedací soupravu rozkládací.

Existují i modely určené pro častější než příležitostné spaní, v tom případě se opravdu nevyplatí na kvalitě šetřit. Odnesla by to minimálně bolavá záda. Pokud chcete sedací soupravu snadno udržovatelnou, volte kůži, případně eko kůži. Nejčastěji volenými modely jsou sedačky ve tvaru L a U, včetně sedacích souprav s lenoškou. Ta mívá často úložný prostor, který využijete pro uložení dek či polštářků. Dražší modely bývají více variabilní, například mají nastavitelný sklon opěráku.

A co ložnice?

V případě postele doporučujeme zvolit model z masivního dřeva. Jedná se o příjemný přírodní zcela zdravotně nezávadný materiál, který vám udělá dobrou službu. Komfortní a pohodlná postel s kvalitní matrací je základním předpokladem pro vydatný spánek. Dřevěné postele mají bytelnou konstrukci, která udrží jakoukoliv tělesnou váhu. I jednoduchý tvar postele bez ozdob a ornamentů lze snadno oživit pestrobarevným povlečením a polštářky.

Postel může být solitérem, dřevo se totiž snadno kombinuje s laminem a jinými materiály. Proto například šatní skříň může mít jiný design a může být vyrobená z jiného materiálu. Pokud bojujete s nedostatkem úložných prostorů, lze zvolit postel s úložným prostorem. V takovém případě je nutné dát pozor na dostatečné odvětrávání matrace.

Jednolůžka, manželské a patrové postele, klasické, rozkládací a rohové sedací soupravy, pohovky i další nábytek za rozumnou cenu najdete ve specializovaném internetovém obchodě Nábytek-Elegance.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*