Připravte se na novou motorkářskou sezónu

bunda GP1 gold

Jaro už je nejenom kalendářně, ale také podle počasí. Venku se to začíná hemžit cyklisty a motorkáři, kteří už se nemohli dočkat začátku sezóny. Ale pozor, rána bývají ještě chladná a počasí v březnu a dubnu zrádné. I když sluníčko láká na první jarní projížďku, bezpečnost by měla být v každém případě na prvním místě.

Nákup pro novou motorkářskou sezónu

Když už jsme zmínili bezpečnost, musíme mluvit v první žadě o helmě, a to helmě dobře padnoucí a správně nasazené. Jen tak udělá helma při bouračce tu službu, kvůli které je zavedena povinnost jí nosit. I kvalitní motorkářské oblečení je nutností. I pořádná odřenina dokáže dost bolet a kvalitní kožené či textilní oblečení na motorku dokáže zabránit i mnohem vážnějším zraněním. I když je bezpečnost kritériem číslo jedna při výběru bundy, kalhot i třeba rukavic, i vzhled hraje samozřejmě také svou roli.

Představujeme motorkářské oblečení MBW

bunda GP1 goldU motorkářského oblečení je velmi důležitý zvolit správný materiál. I v případě těchto materiálů jde vývoj neustále dopředu. Nové sofirtikované materiály jsou odolnější, komfortnější, lehčí a prodyšnější. Inteligentní materiály zaručí vyšší bezpečnost jezdce i pohodlnější nošení i při nepříznivém počasí, dešti, větru či naopak během horkých letních dní.

Střih a zpracování je téměř stejně tak důležité, jako použité materiály. Oblečení značky MBW se vyznačuje  certifikovanými protektory i dvojitými a trojitými bezpečnostními švy odpovídajícími normě ISO 4916. Teď už je jen na vás, zda dáváte přednost kombinézám, nebo jsou pro vás lepší volbou motorkářské kalhoty a bundy.

Jednodílné i dvojdílné kombinézy i bundy na motorku jsou vyráběny z kůže, vysocepevnostní textilie Cordury a několika dalších odolných materiálů a obsahují velké množství ochranných prvků, jako jsou nepostradatelné chrániče páteře, loktů a ramenních kloubů, bezpečnostní švy či reflexní prvky. Některé modely jsou v určitých místech chráněny kevlarovou strečí. Samozřejmostí jsou i vychytávky jako jsou pásky na stáhnutí rukávů či vnitřní kapsa na mobilní telefon.

Vyzkoušet si, jak se jezdí profíkům, můžete třeba v Mostě na The Most MOTOSHOW #0, která se koná už 5. dubna 2015 od 9 hodin.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*