Pouze dobře provedené zateplení budovy je vysoce funkční.

zateplení domu

zateplení domuZateplení objektů určených k bydlení se v dnešní době stává již samozřejmostí. U novostaveb se s omezením ztráty tepla z interiéru již samozřejmě počítá, u starších nemovitostí je nutné řešit rekonstrukci objektu, která většinou zahrnuje výměnu vchodových dveří a oken ze modely s nižší propustností pro teplo a zateplení objektu fasádními deskami. kontaktní zateplovací systémy pro zateplení fasády mohou být z různých materiálů, nejčastěji se ale jedná o fasádní desky polystyrénové. Ty se ale mohou lišit nejenom v rozměrech a hustotě. Některé typy desek z polystyrenu obsahují přísadu uhlíku, používá se i kvalitní pevný extrudovaný polystyren. Další variantou pro zateplení fasád jsou minerální fasádní desky s kolmými nebo podélnými vlákny.

Zateplení domu znamená nejenom výraznou energetickou úsporu při vytápění objektu, ale i lepší hlukovou izolaci. Následně si můžete zvolit design fasády podle vašich představ. Pro dobrou funkci zateplení je klíčová rovnost a dobrý stav podklad, kterým je zdivo, případně omítka. Lepené desky musí k podkladu dobře přiléhat. Tím dojde k přerušení tepelných mostů. V případě suchého kvalitního zdiva se izolační desky instalují přímo na obvodovou zeď. Získáme tak výborné izolační vlastnosti. Jednou z nejčastějších chyb při zateplení budov polystyrénovými deskami jsou  špatně osazená okna a vyplnění spár mezi izolačními deskami lepidlem, což vede k vzniku tepelných mostů a následné kondenzaci vodních par v těchto místech.

Firma ProfiBau používá pouze kvalitní materiály pro zateplení fasád a střech. Jedná se o materiál značek BAUMIT, WEBER, EXTHERM, STO atd. Odborníci posoudí stav podkladů pro zateplení a navrhnou vám optimální řešení pro vaši nemovitost. Na webu Profibau.cz si můžete zjistit orientační cenu zateplení vašeho objektu. Cena se odvíjí od již zmíněného stavu podkladu pro zateplení a volby zateplovacího systému.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*