Profesionální návrh a realizace zahrad

realizace zahrad

realizace zahradJe to hezká představa bydlet v rodinném domku s krásnou udržovanou zahradou. K tomu mít zahradu, která splňuje všechna vaše očekávání, vede dlouhá cesta. Pokud ale založíte zahradu s rozmyslem, bude vám dlouho dělat radost. Od začátku je totiž třeba myslet na to, jak bude zahrada vypadat v budoucnu, až stromy a keře povyrostou. Vyhnete se tak mnoha zbytečným problémů, které byste museli řešit za několik let.

Prvním krokem při zakládání zahrady je zamyslet se nad její funkcí. Má být zahrada místem, kde chcete odpočívat? Využijete pergolu? Plánujete mít na zahradě bazén nebo jezírko? Chcete alespoň kus místa využít jako zahradu užitkovou?

Nejjednodušším způsobem, jak mít zahradu splňující vaše požadavky, zahradu, která bude vyžadovat minimální údržbu a bude dobře vypadat, je nechat si zahradu navrhnout a realizovat od specializované firmy, která má v tomto oboru dostatek zkušeností a vybere ty nejlepší rostliny do stinných koutů i prosluněných míst v zahradě. Zvolí optimální místo pro stromy, ať už okrasné nebo ovocné, tak aby nestínily tam, kde to není vhodné a listí nepadalo do bazénu.

Firma Firma Flora Bohemica, s. r. o. zhotoví plán zahradní architektury ve formálním, venkovském, moderním nebo orientálním stylu. Komplexní realizace zahrad nezahrnuje pouze realizaci travnatých ploch a záhonů, ale například i zavlažovací systém, osvětlení, hrací prvky pro děti, jezírka a jiné vodní plochy, kompost, pergoly a další prvky podle představ zákazníka.

Zahrada dotváří dojem z nemovitosti, měla by proto ladit s domem a okolím. V úvahu je nutné vzít i ké přírodní podmínky, složení a pH půdy, nadmořskou výšku atd. Není jednoduché vybrat vhodné rostliny, které se budou pro vaši novou zahradu hodit. Nechat volbu na odbornících se v konečném důsledku vyplatí. Odborníci vám poradí, ale konečná volba je samozřejmě na vás. Vybrat si z několika nabízených variant je mnohem jednodušší, než pokoušet se realizovat zahradu vlastními silami. Ne každému totiž vyhovuje zahrada, která není v podstatě nic víc, než trávník.

Kvalitní firma vám nejenom zhotoví návrh zahrad a zahradu založí, ale navíc poradí, jak zahradu udržovat, jak provádět základní řez rostlin a stromů, aby vám „nepřerostly přes hlavu“.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*