Plotovky a plotová prkna

plot

plotDřevo má své nezastupitelné místo v interiéru i zahradě. Lamino je sice odolný materiál, ale pro vystavení povětrnostním podmínkám se nehodí. I když na odborné práce se doporučuje raději najmou si profesionály, plot či ohradu zvládne každý jen trochu zručný kutil postavit sám. Práci vám značně usnadní a urychlí připravené kvalitně čtyřstranně opracované plotovky a plotová prkna. Plotovky mají zaoblený konec a můžete je koupit nakrácené na požadovaný rozměr.  Plotová prkna se prodávají v celých délkách. Díky nákupu plotovek může být konečná cena za plot o mnoho nižší než při najmutí odborné firmy.

Dalším materiálem, který při montáži plotu budeme potřebovat jsou hranoly a rýgly. I ty najdete a objednáte v obchodě Artisan, u odborného prodejce dřevomateriálu. Zákazníci specializovaného velko a maloobchodu ocení rychlost dodání a samozřejmě také nízkou cenu s množstevními slevami již od 100bm dodaného materiálu a v neposlední řadě zaručenou kvalitu. Plot spoluutváří dojem ze zahrady, proto by měl nejenom plnit svou funkci, ale i dobře vypadat.

Nejčastěji používaným materiálem pro výrobu plotovek je smrkové, případně borovicové dřevo, které je sice měkčí, ale cenově výhodné. Suky plotu sluší. Pro zvýšení životnosti dřeva je nutné ošetření minimálně dvěma vrstvami ochranné lazury s fungicidním účinkem. Dejte si načas s přípravami před samotnými pracemi. Je nutné dobře vyměřit mezery mezi jednotlivými plotovkami a umístit plotovky na případné spoje hranolů a rýglů. Vhodné je použít i vruty do dřeva, které se dobře zakousnou a netrhají dřevo.

Kvalitní plotovky musí být z dobře vyschlého dřeva, které pak nemá tendenci se kroutit. Nejčastěji mají plotovky horní část zaoblenou,s fazetovaným obloučkem. Existují i zdobnější plotovky, za ty si ale budete muset připlatit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*