Univerzálně použitelné jekly

ocelové profily

I když těžký průmysl je v České republice již zhruba dvacet let na ústupu, hutní materiál je surovinou, která má nejrůznější využití nejenom v různých oblastech průmyslu, ale i ve stavebnictví a zámečnictví.

ocelové profilyVelmi univerzální použití mají nejrůznější uzavřené ocelové profily, jekly. Liší se tvarem i velikostí. Vyrábí se jako tenkostěnné či silnostěnné. Nejčastější využití tenkostěnných jeklů jsou konstrukce ocelových a železobetonových hal a dalších montovaných staveb.

Tenkostěnné neboli ohýbané profily z oceli nebo žárově pozinkované oceli válcované za studena bývají nejčastěji čtvercového a obdélníkového tvaru. Specifickou funkci plní uzavřené ocelové profily ve tvaru písmene U a L nebo v jiných speciálních tvarech. Jekly ve tvaru U se používají jako patky, spojky nebo vodící profily stěn, případně jako pojezdy kolejnic v oblasti stavební a zámečnické výroby. Jekly ve tvaru Z zase často slouží jako vaznice a paždíky montovaných hal a ocelové profily typu C pak slouží jako doplněk těchto vaznicových systémů.

Jekly mohou být vyráběny i ze za tepla válcovaného ocelového pásu. Lišit se mohou i povrchovou úpravou. Jejich povrch může být okujený, lesklý nebo jak již bylo zmíněno pozinkovaný.

Mezi hlavní výhody tenkostěnných ocelových profilů patří jejich snadná manipulace a také možnost zkrácení doby montáže a v neposlední řadě i jejich variabilita tvarů, které lze přizpůsobit přání a požadavkům zákazníka.

Sortiment svařovaných profilů, které nabízí společnost Favex, specializovaný velkoobchod s hutním materiálem trubkami a ocelovými uzavřenými profily, je opravdu bohatý. Najdeme v něm jak svařované, tak i tažené jekly nejrůznějších rozměrů, tvarů i jakostí. Ať už potřebujete svařované konstrukční jekly, které se uplatňují například při výrobě strojů, nebo v automobilovém průmyslu používané kalibrované svařované jekly, v sortimentu firmy Favex si jistě vyberete. Společnost Favex působí na trhu od roku 1994. Většina produktů je skladem připravených k okamžitému odběru.

Kromě hotových výrobků nabízí společnost Favex také služby v oblasti přesného dělení materiálu na moderních CNC strojích a přesné pálení trubek, jeklů a plechů na 2D laserovém pálicím stroji ADIGE/ADILAS.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*