Pivoňky získávají na oblibě

pivoňky

pivoňkyKterá květina vám nejvíc připomene babiččinu zahrádku? Pro mne jsou to bezkonkurenčně pivoňky. Také máte tyto bílé, růžové či rudé květy rádi? Tyto voňavé květiny byly v minulosti tak trochu zastíněny modernějšími květinami a keři, ale teď se zase vrací do popředí a zdobí zahrádky i parky. Jejich omamná vůně láká opylovače a květy zdobí letní stoly.

Zkombinujte pivoňky s dalšími květinami a svažte si úžasnou kytici. Velmi dobře působí například s pryšci či pozdnějšími tulipány, kopretinami nebo třeba rozkvetlým bezem. Kombinace růžové, červené a bíle je klasikou a rozsvítí každý pokoj. Pokud kytici dopřejete trochu péče, budete se z ní těšit i čtrnáct dní. Do pugetu použijte nakvetlá poupata, která déle vydrží ve váze. Vázu naplňte vodou jen do 1/3 až poloviny, aby dlouhé stonky zbytečně nehnily a část vody každý den vyměňte.
Pivoňky jsou vytrvalé keře nebo polokeře patřící do čeledi pivoňkovitých. Jedná se o velmi bohatý rod rostlin, čítající zhruba 3000 druhů. Pivoňky mají oboupohlavné květy a najdeme je na severní polokouli, hlavně ve Středomoří, na Kavkaze a v Číně. Zahrady našich babiček zdobily především plnokvěté odrůdy, dnes jsou stejně oblíbené i varianty s jednoduchými či poloplnými květy.

Pokud si chcete pořídit pivoňky na zahradu, sázet je můžete už nyní během konce jara. Pivoňky si můžete namnožit dělením trsů. Zvládnou zakořenit i když je zasadíte až na začátku podzimu. Potřebují hlubokou vlhkou půdu a dostatek sluníčka. Pak vám budou dělat radost na zahradě i více než 15 let.

pivonky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*